ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
5. říjen 2000 - Aktuality

Microsoft investuje do Corelu

Microsoft používá k dosažení svých cílů velice zajímavých nicméně ve většině případů korektních postupů. Strategie této společnosti je zjevně velmi dobře promyšlená a ačkoli jsou některé kroky na první pohled zvláštní, zpravidla se nakonec ukáže, že šlo o dobrý tah. Nejinak tomu bude i u zatím poslední významné události, kdy Microsoft investoval 135 milionů do konkurenční společnosti Corel výměnou za akcie, které mu přinesou 24,6% podíl bez hlasovacího práva.

Corel je velice úspěšný se svými aplikacemi pro DTP a grafiku, nicméně v oblasti kancelářských balíků se jeho produkty nedokážou vyrovnat celosvětově populárnímu MS Office. Pokusy o získání zákazníků nižší cenou nepřinesly očekávaný efekt a dá se říci, že v tomto segmentu trhu není nikdo, kdo by byl schopen Microsoftu plnohodnotně konkurovat. Z marketingového a ekonomického hlediska lze kancelářský balík od Corelu označit za propadák. Společnost pak vyklidila bojové pole a zaměřila se na vývoj vlastní mutace Linuxu, pro který připravovala svůj kancelářský balík. Ekonomická situace Corelu ale nebyla zrovna růžová a dalo by se říci, že se firma potácela ve finančních problémech.

Je otázkou, co vlastně Microsoft zakoupením akcií Corelu zamýšlí. Podle některých zdrojů chce tímto prostřednictvím expandovat do Linuxu, podle jiných je cílem doplnění nabídky o grafické a DTP programy, což je velice lukrativní trh, kde Microsoft nemá žádné zastoupení. Další verze vysvětlující tento krok říká, že Microsoft investoval peníze do Corelu proto, aby odvrátil žaloby z porušování antitrustového zákona. Samotný Microsoft ale tvrdí, že chce využít zkušeností Corelu při zavádění technologie .NET. Co z toho nakonec bude ale ukáže až budoucnost.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama