ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
10. říjen 2000 - Aktuality

DomainZero.com končí s nabídkou domény zadarmo!

Není to dlouho, co jsme vás informovali o velice lákavé nabídce zřízení domény v top-level doméně .com, .net a .org bez jakýchkoli poplatků. Jedinou podmínkou bylo, že ten, kdo si takovou doménu zaregistroval, musel akceptovat přijímání reklamních e-mailů do své schránky. Tento princip je samozřejmě pochopitelný a používá jej řada "zadarmových" služeb - zadavatel reklamy zaplatí firmě Network Commerce, která DomainZero.com provozuje, jistou částku za rozeslání reklamy všem uživatelům a z těchto peněz se pak, kromě jiného, platí také poplatky za domény.

Právě samotná podstata celého systému způsobila, že nabídka domény zdarma v podstatě skončila. Pokud se nyní pokusíte založit si novou doménu, narazíte na registrační stránce na následující informaci:

"Registrační program DomainZero byl vyvinut na principu, že registrovaní uživatelé odsouhlasí přijímání reklamních e-mailů od sponzorů z USA. Mnozí z těchto sponzorů vyžadují zákazníky, kteří žijí ve Spojených státech. Díky tomuto požadavku dočasně nejsme schopni nabídnout registraci domény zdarma zákazníkům, kteří nežijí v USA.

Do doby, než budeme moci zařídit domény zdarma pro neamerické uživatele jsme připravili speciální cenu za zakoupení domény. Jestliže chcete objednat doménu za pouhých 9,95 USD, navštivte http://ehost.domainzero.com/domains/, nebo nám pošlete mail na international@domainzero.com a my vás budeme kontaktovat v okamžiku, kdy budeme moci nabídnout tuto službu i uživatelům z ostatních zemí.

DomainZero je určena k rozšiřování našich "zadarmových" služeb po celém světě. Nyní nepřetržitě pracujeme na rozšíření našeho programu, aby mohli všichni návštěvníci DomainZero registrovat doménová jména bez poplatků."

V současné době je situace taková, že domény zaregistrované neamerickými občany nadále fungují a podle všeho i fungovat budou, neboť pozastavena je pouze registrace nových domén, ovšem nikde se neuvádí, že by již provedené registrace měly být zrušeny.

Na čí straně je chyba? Jednoznačně na straně provozovatelů DomainZero.com, kteří si nedokázali před spuštěním nabídky dohodnout se sponzory přesné podmínky spolupráce. Požadavek sponzorů je celkem opodstatněný, protože je nepravděpodobné, že jejich reklama osloví například české uživatele, kteří jen těžko budou nakupovat produkty a služby přímo z USA a za druhé mnohdy ani nemusí umět anglicky, aby si reklamu alespoň přečetli. Druhou chybu udělali u DomainZero.com ve chvíli, kdy se sponzoři dožadovali zasílání reklamy pouze americkým uživatelům. Místo aby se pokusili co možná nejrychleji zajistit další sponzory, kteří by se chtěli zaměřit na ostatní země, prostě pozastavili nabídku domény zdarma. Deset dolarů jistě není mnoho, nicméně provedení platby do USA také není zadarmo a tak se výsledná částka hodně liší od původní nulové ceny.

Nezbývá než doufat, že Network Commerce najde řešení, které bude vyhovovat všem stranám a domény zdarma se opět rozjedou na plné obrátky. Pokud se na celou kauzu podíváte očima českých rčení, jistě se vám vybaví "peníze až na prvním místě" a "kdo pozdě chodí, sám sobě škodí".

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama