ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
10. leden 2001 - Hardware

Jak rychlý je nejrychlejší Duron?

Procesory Duron ze stáje Advanced Micro Devices, které měly být původně odpovědí na Intelovské Celerony, svým výkonem již od svého uvedení překvapují laickou i odbornou veřejnost. Za cenu odpovídající nejslabší procesorové řadě Intelu totiž AMD nabízí výkon blížící se Pentiu III, tedy procesoru, který je určen pro střední segment trhu. Intel zůstává v dolním segmentu pozadu, protože jádro nejrychlejšího Celeronu je o 50 MHz pomalejší než jádro nového Duronu.

Zatím poslední model běžící na rychlosti 850 MHz byl již podroben celé řadě testů a jak se zdá, i tentokrát AMD nabízí za stejné peníze vyšší výkon než Intel. Ze srovnání s Pentiem III na 800 MHz vyšel Duron jako vítěz z naprosté většiny provedených testů, včetně CPUMarku 99 a 3DMarku 200. Proti Celeronu na 766 MHz je rozdíl ještě markantnější a v některých benchmarcích získal Duron převahu o více než 40%.

O nejrychlejší Durony je mezi výrobci počítačů velký zájem - například Compaq v sobotu představil svou novou sestavu založenou na tomto procesoru na Consumer Electronics Show v Las Vegas a pozadu nezůstává ani další významný výrobce počítačů Hewlett-Packard. Díky příznivé ceně se dá předpokládat, že nové sestavy budou mít u zákazníků velký ohlas.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama