ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
5. říjen 2000 - Software

Windows Media Player může způsobit pád Outlooku

Máme tu další problém s programem MS Outlook, který je nejen oblíbenou platformou pro e-mailové viry, ale může uživatelům připravit i další nemilá překvapení. Zatím poslední nalezená chyba se částečně ale týká i aktuální verze přehrávače Windows Media Player. Jde o to, že po připojení jisté OCX komponenty ke zprávě ve formátu RTF může při otevření této zprávy dojít ke zhroucení aplikace, přičemž může dojít i k úplnému zamrznutí systému vyžadujícímu restart počítače. V takovém případě postižený uživatel přijde nejen o čas potřebný k nastartování systému a opravě disku Scandiskem, ale i o všechny neuložené dokumenty.

Příčina všeho je ve Windows Media Playeru a pramení z interakce mezi škodlivou OCX knihovnou a ostatními aplikacemi v systému.

Co je to vlastně OCX? OCX si můžete představit jako balíček ActiveX komponent. Tyto ActiveX komponenty umožňují vývojářům vytvářet aplikace, které nějakým způsobem ovlivňují skrze síť jiné programy. V tomto případě se jedná o OCX, které se snaží ovlivňovat Windows Media Player. Pokud je tato komponenta přidána do zprávy a poté přečtena, e-mailový klient se zablokuje a donutí tak uživatele k restartu aplikace.

Jak se ukázalo, chyba se týká nejen Outlooku, ale i Outlook Expressu, který požívá mnoho uživatelů, neboť je zdarma a je součástí operačních systémů Windows 98/Me. Pokud máte nastavený MS Word jako výchozí editor zpráv, nedojde při chybě vyvolané OCX komponentou k pádu Outlooku, ale Wordu (nejde jen o část potřebnou ke čtení e-mailů, ale kompletně celou aplikaci). Pokud náhodou máte právě ve Wordu rozpracovaný nějaký neuložený dokument, můžete se s ním v takovém případě navždy rozloučit.

Naštěstí již na tuto chybu existuje záplata velká jen 268 KB, která provede update Media Playeru a tím opraví současnou chybu. Update funguje na Windows 98, Windows Me a Windows 2000.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama