ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
14. prosinec 2000 - Software

Windows Media 8 již příští rok?

Ještě nedávno neznamenal Microsoft v oblasti multimédií prakticky nic, ovšem po uvedení přehrávače Windows Media Player 7, který je též součástí operačního systému Windows Millennium, se situace začala poměrně výrazně měnit a multimediální formáty z dílny Microsoftu začaly nabírat na významu. Vývoj jde pochopitelně dál a za dveřmi již čeká nová verze Windows Media s číslem 8, jejíž hlavní myšlenkou by mělo být další zmenšení velikosti souborů při zachování stejné kvality, což je velké lákadlo pro všechny uživatele. Podle dostupných informací by nahrávka ve formátu WMA měla mít zhruba třetinovou velikost, než stejně kvalitní nahrávka ve formátu MP3.

Je samozřejmě velice nepravděpodobné, že by se Microsoftu podařilo zlikvidovat formát MP3, neboť "empétrojky" jsou oblíbené zejména proto, že nemohou obsahovat informace o autorských právech a lze je tedy použít pro nelegální šíření nahrávek. Naproti tomu WMA sice nabízí slušnou kvalitu a zajímavý kompresní poměr, nicméně tyto soubory informace o copyrightu obsahovat mohou, což se pochopitelně uživatelům stahujícím nelegálně šířenou hudbu vůbec nehodí.

V tuto chvíli není známo, kdy bude Windows Media 8 uveden, nicméně dá se předpokládat, že se ho dočkáme již v průběhu příštího roku.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama