ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
15. prosinec 2000 - Software

Kniha jízd v počítači úplně zadarmo

Ikona programuAť již potřebujete vést knihu jízd z jakéhokoli důvodu, budete jen těžko hledat kvalitní program, za který nebudete muset platit. Jeden ale převyšuje prakticky veškerou konkurenci a smíříte-li se s nemožností tisku, můžete jej bez dalších omezení používat úplně zadarmo. Představíme vám český program Kniha jízd 2000 společnosti AMANTHA Software, jehož verzi 2.0 jsme podrobili krátkému testu.

Instalační proces překvapí snad jedině tím, že je v anglickém jazyce, nicméně klikat na tlačítko Next zvládne i začínající uživatel, takže tento nedostatek jistě nebude na závadu. Za zhruba 6 MB místa na pevném disku získáte aplikaci a jak bývá zvykem i ikonky v menu Start.

Okno aplikacePo prvním spuštění se dozvíte, že verze je určena jak pro neomezený počet vozidel, tak i řidičů, což jistě ocení především malé firmy s několika automobily, na kterých se střídá více zaměstnanců. Samotné okno aplikace po grafické stránce velmi pěkné a pro uživatele přehledné. V horní části najdete výstižné ikony pro nejčastěji používané funkce, lepší přehlednosti je pak dosaženo i bublinkovou nápovědou.

Po založení nové knihy jízd musíte vytvořit seznam řidičů. Ten může kromě jména a bydliště obsahovat také informace o posledním přezkoušení či termínu lékařské prohlídky. Při následujícím přezkoušení nebo lékařské prohlídce lze aktivovat automatické upozornění, čímž se přidá záznam do důležitých termínů.

Dalším krokem je založení evidence vozidel, které není o nic složitější, než vytvoření seznamu řidičů. Kromě SPZ, typu, způsobu vlastnictví, kategorii, palivu a průměrné spotřebě pak volitelně můžete zadat například termíny STK, výměny oleje, filtrů a další důležitá data, přičemž program vás samozřejmě včas upozorní na to, že nadešel čas provést to či ono.

Následuje nastavení sazeb za pohonné hmoty a v případě použití ve firmách také základních náhrad a stravného.

Zadání nové jízdyPoté, co máte všechny hodnoty nastavené, můžete přejít k samotnému zadávání jízd. I tento proces je maximálně zjednodušen: kromě možnosti definování jízd, které se pravidelně opakují a kopírování jízd lze také využít i integrovanou databázi obcí (v programu je jich více než 10 tisíc), takže si pouze vyberete města, kterými jste projeli a program sám vypočítá počet ujetých kilometrů a adekvátní spotřebu. Rovnou z okna pro zadání jízdy můžete také vystavit cestovní příkaz se všemi náležitostmi.

Pro ty, co mají rádi statistiku, jsou připraveny podrobné informace a grafy, které lze vypočítávat zvlášť pro každé vozidlo, pro skupinu vybraných nebo pro všechna vozidla najednou.

Program je skutečně doveden takřka k absolutní dokonalosti a jeho jednoduché rozhraní společně s precizně propracovanou nápovědou jej předurčuje pro všechny uživatele, včetně těch, kteří s podobnými aplikacemi nemají žádné zkušenosti (můj případ). Jak je vidět, čeští programátoři dokáží vytvářet aplikace, které se mohou směle měřit i s těmi nejlepšími zahraničními produkty. Kniha jízd 2000 toto tvrzení dokazuje na každém kroku.

Licence: Shareware (jediné omezení spočívá v nemožnosti tisku)
Webová stránka: www.amantha.applet.cz
Download), velikost: 3,69 MB

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama