ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
1. březen 2001 - Software

Windows 2000 mají chybu, kterou půjde opravit možná jen upgradem na Windows XP

Poměrně vážnou bezpečnostní chybu v technologii Microsoft Active Directory, která byla objevena již před více než dvanácti měsíci, nebude možné přinejmenším ještě rok opravit. Co je ještě zajímavější, uživatelům z podnikové sféry bylo doporučeno vyřešit problém upgradem systému na souborových serverech na Windows XP (Whistler).

Problém spočívá v tom, že pokud dva administrátoři provedou změny ve stejné uživatelské skupině, dojde během replikace ke konfliktu a ztrátě části změn. Například pokud jeden z administrátorů smaže uživatele ze skupiny, může se stát, že po uložení nastavení provedených druhým administrátorem bude tento uživatel opět zařazen.

Microsoft přislíbil řešení tohoto problému již před rokem s tím, že záplata bude zahrnuta do Service Packu. V tuto chvíli se čeká na druhý Service Pack, který by měl být připraven během několika týdnů. Zda ale bude opravovat zmíněný problém není zatím jisté.

Poté, co Microsoft zjistil, jaké změny je nutné provést k opravě zmíněné chyby, byla oprava přidána do seznamu vlastností Whistleru, který by měl přijít na trh do konce tohoto roku. Je zřejmé, že tato informace jistě nepřispěje k zrychlení již tak velice pomalého přechodu firemních systémů na Windows 2000.

Microsoft se zatím vyjádřil pouze v tom smyslu, že nejlepším řešením problému je provádění všech změn v uživatelských skupinách na jediné doméně, čímž lze předejít konfliktům při replikaci.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama