ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
28. květen 2001 - Software

CoffeeCup Free Zip Wizard 2.0: ZIPujte snadno a zdarma

Ikona programuS archivy ve formátu ZIP se díky Internetu doslova roztrhl pytel a krátce na to začala éra nejrůznějších komprimačních programů. Kromě samostatných komerčních produktů (WinZip, WinRAR) či programů s integrovaným dekomprimátorem (Windows Commander) existuje celá řada aplikací stojících poněkud stranou. I mezi nimi jsou k nalezení velmi kvalitní nástroje poskytující všechny potřebné funkce. Jedním z mnoha je CoffeeCup Free Zip Wizard, který si dnes krátce představíme. Ostatně výrobce tohoto programu jistě není nutné představovat, protože z jeho stáje pochází celá řada velmi podařených produktů.

Po instalaci přibude v menu Programy nová položka čítající tři ikony pro spuštění, opětovné asociování souborů ZIP s aplikací (užitečné například tehdy, když se s tímto typem souborů asociuje nějaký jiný program) a odinstalaci.

Okno aplikaceUživatelské rozhraní je velice jednoduché a přívětivé a jak napovídá slovo "wizard" v názvu, je řešeno jako průvodce, který vede uživatele krok za krokem celým procesem.

Po spuštění máte na výběr ze tří možností:

  • Un-Zip an Existing file - rozbalení zkomprimovaného souboru.
  • Create or Add to Zip File - vytvoření nového archivu nebo přidání souborů do již existujícího archivu.
  • Find Zip Files - vyhledá všechny soubory ZIP v zadané složce (volitelně též ve všech podřízených složkách). Kterýkoli z nalezených souborů je možné rozbalit dvojklikem myši.

Veškeré operace jsou maximálně zjednodušené. Chcete-li dekomprimovat archiv ZIP, dostanete možnost rozbalení, kdy budou všechny nebo jen vybrané soubory dekomprimovány do dané složky, či instalace, kdy aplikace rozbalí soubor pouze na pozadí a následně nalezne a spustí instalátor.

Stejně jednoduchá je i komprese nebo přidávání souborů do archivu. V tomto případě nejprve zvolíte název archivu, se kterým budete pracovat a následně vyberete požadované soubory (bohužel není možné komprimovat celé složky). V dalším kroku lze nastavit úroveň komprese (čím vyšší kompresní poměr, tím bude výsledný soubor menší, ale prodlouží se doba celé operace), zvolit, zda mají být zachovány informace o cestách k souborům, případně je možné zajistit archiv heslem. Na závěr průvodce nabídne možnost odeslání souboru elektronickou poštou či jeho nahrání na FTP server. Pozitivem je schopnost vytváření spustitelných archivů, což ocení zejména uživatelé, kteří nevlastní žádný program pro práci se soubory ZIP

Free Zip Wizard se také integruje do kontextového menu Průzkumníka, což je praktická možnost výrazně zjednodušující proces komprimace. Díky asociaci se soubory ZIP CoffeeCup Free Zip Wizard automaticky spustí v případě, kdy potřebujete dekomprimovat nějaký archiv - v takovém případě jej stačí otevřít standardním způsobem.

Celkově zhodnoceno se jedná o praktický, nenáročný a uživatelsky příjemný program, který nabízí všechny potřebné funkce. Výrazným pozitivem je skutečnost, že je šířen jako freeware, což ocení zejména uživatelé dbající na legální používání software, kteří chtějí ušetřit finance za nákup obdobné aplikace.

Licence: Freeware
Minimální požadavky: Windows 95/98/Me/NT/2000
Webová stránka: http://www.coffeecup.com/zipwizard/
Download, velikost: 1,04 MB

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama