ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
8. listopad 2001 - Software

ASP nebo PHP?: názor Filipa Honzárka (Acomp.cz)

Diskuze na téma ASP versus PHP odstartovaná včera článkem ASP nebo PHP? aneb Proč si myslím, že je lepší ASP se pomalu ale jistě začíná rozjíždět. Jako první nám sepsal svůj názor Filip Honzárek, který má "na svědomí" elektronický obchod Acomp.cz (více jsme se o tomto projektu zmínili ve článku Šestnáct otázek pro internetový obchod Acomp.cz)

Já osobně jsem zastáncem ASP. Přiznám se, že když jsem začínal programovat webové stránky, nevěděl jsem, že PHP vůbec existuje. Po nějaké době aktivního programování v ASP začal kamarád prosazovat PHP & Linux & Apache & MySQL. Řikal mi, co všechno PHP má a ASP nemá. Musím uznat, že PHP dost ulehčuje práci hlavně množstvím implementovaných objektů například pro práci s obrázky. V ASP takovéto funkce nejsou přímo implementovány, ale dají se přidat množstvím komponent, které začaly firmy vyvíjet.

S přichodem ASP.NET se ovšem situace mění a vše jde ve prospěch nového ASP.NET. Teď jsem rád, že jsem zvolil technologie Microsoftu už jenom proto, že Microsoft má neuvěřitelný počet nejlepších vývojových týmů a velmi kvalitni informační podporu pro vývojáře (MSDN).

Sám jsem tvůrcem webových aplikací, které jsou všechny založeny na ASP. Zmíním například jednu z posledních - internetový obchod www.acomp.cz.

Chcete se i vy zapojit se svým názorem a zkušenostmi? Neváhejte a napište na adresu redakce@1pcrevue.cz. Vaše názory a především argumenty pro jednu nebo druhou platformu rádi zveřejníme na našem serveru.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama