ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
3. říjen 2000 - Hardware

AMD Athlon na 1,2 GHz již tento měsíc?

Rychlosti procesorů rostou přímo neuvěřitelným tempem. Nedávno byla překonána hranice 1 GHz, ovšem vývoj se nezastavuje. Intel uvedl své Pentium III na 1,133 GHz, ovšem musel jej stáhnout z trhu v důsledku problémů se stabilitou. Tím se nekorunovaným králem mezi procesory stalo AMD, které nabízí Athlon na 1,1 GHz. Podle zatím neoficiálních informací se Advanced Micro Devices chystá v brzké době potvrdit svou vedoucí pozici a v polovině října uvede svůj nejnovější model Thunderbird (tj. v podstatě vylepšený Athlon) s rychlostí 1,2 GHz. Jako nejpravděpodobnější se jeví 15. říjen, ovšem může to být dokonce i o týden dříve.

Jak zareaguje Intel? Nejspíše nijak, protože zatím není schopný dodat na trh nic lepšího, než Pentium III na 1 GHz. Ani ten se však neprodává ve velkém množství, neboť firma není schopná vyrobit dostatečný počet kousků, aby pokryla alespoň poptávku svých OEM partnerů. Navíc Pentium 4, jehož srdce má tepat rychlostí 1,4 až 1,5 GHz, bylo odloženo až na polovinu listopadu a to ještě nemusí být finální termín.

Pokud tedy chcete vlastnit počítač s nejrychlejším procesorem, budete muset sáhnout po výrobku AMD. Intel nezvládá současné tempo a potácí se v problémech, které asi jen tak lehce nepřekoná.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama