ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
Internet
17. červen 2010 - Internet - Karel Kilián ml.
Osm užitečných validátorů pro webmastery
Nikdo není neomylný, což platí i pro webmastery. V tomto článku vám představím osm validátorů, jež zkontrolují vaše webové stránky.

20. květen 2010 - Internet - Karel Kilián ml.
22 věcí, bez kterých nemohl existovat web v roce 1998
Pokud uživatelé zavzpomínají na dobu před 12 lety, vybaví se jim spousta hrůzných "vylepšení," která nemohla chybět na tehdejších WWW stránkách.

23. prosinec 2009 - Internet - Karel Kilián ml.
Pavel Cvrček (Mozilla.cz): Firefox nikomu nevnucuji
Rozhovor s Pavlem Cvrčkem – jedním z duchovních otců projektu Mozilla.cz - nejen o Firefoxu.

8. prosinec 2006 - Internet - Visnery
Zkušenosti s Internetovými obchody
Praktické zkušenosti s nákupem v pěti internetových obchodech. Uvažujete, kde nakoupit dárky na Vánoce? Tento článek vám poradí!

24. říjen 2006 - Internet - Karel Kilián ml.
Svoboda na webu? Zapomeňte!
Čeští uživatelé Internetu by si měli uvědomit, že web není svobodným médiem a svoboda projevu je dána tím, kdo za ten který projekt platí. Ten nechť si určuje pravidla a ostatní ať se ani neobtěžují s tímto faktem jakkoli polemizovat.

1. červen 2006 - Internet - Karel Kilián ml.
Koho volit? Spočítejte si to!
Najděte, kdo v Poslanecké sněmovně Parlamentu hlasuje tak, jak byste hlasovali vy!

18. srpen 2005 - Internet - Karel Kilián ml.
Mé zkušenosti s internetovými obchody
Alzasoft.cz, 123mp3.cz, Eva.cz a Czech Computer - jak jsem nakupoval a jak jsem byl s jejich službami spokojený?

4. duben 2005 - Internet - Karel Kilián ml.
Tykáte si s netiketou?
Víte, jak se chovat na Internetu? Měla by se pravidla slušného chování stát součástí školních osnov?

24. leden 2002 - Internet
Recenze a testy hardware na Internetu
Dnes vám přinášíme odkazy na recenzce a testy téměř třiceti hardwarových komponent. Za všechny jmenujme například procesor Athlon XP 2000+, Pentium 4 2,2 GHz Northwood, dva MP3 přehrávače, tři grafické karty a čtyři základní desky.

23. leden 2002 - Internet
Nové recenze sedmi základních desek a dvou grafických karet na Internetu
Přinášíme vám výběr odkazů na zahraniční recenze nových hardwarových produktů firem jako jsou MSI, ASUS, ABIT a několika dalších.

23. leden 2002 - Internet
Mobilmag.cz - server o mobilní komunikaci
Nakladatelství Trade & Leisure Publications (TLP) spustilo začátkem prosince nový on-line magazín o mobilních komunikacích Mobilmag. Nový magazín se věnuje především mobilním telefonům a jejich příslušenství.

2. leden 2002 - Internet
Poradna: Jak zaregistrovat web ve vyhledávačích
Otázka: Poraďte mi, prosím, jak nejlépe zaregistrovat svůj web ve vyhledávačích.

12. listopad 2001 - Internet
Dobíjení Go kupónu za 28 vteřin přes Internet - podrobný popis
Společnost Eurotel nabízí dobíjení kreditu přes Internet, které jsme podrobili krátkému testu.

8. listopad 2001 - Internet
Představuje se Motožurnál.centrum.cz
Nový internetový server o automobilismu. Informace o aktuální situaci na silnicích, praktické rady pro motoristy, testy aut, právní poradna, sportovní automobilové zpravodajství.

2. listopad 2001 - Internet
Koupí virtuální pastelky pomůžete nevidomým
Na www.bilapastelka.centrum.cz lze až do půli listopadu zakoupit virtuální bílou pastelku. K 30.10. 2001 již bylo odesláno na podporu sbírky 9 577 pohlednic z adresy pohlednice.centrum.cz. Uživatelé centrum.cz podpořili sbírku darováním 1 237 900 kreditů z adresy bonus.centrum.cz.

30. říjen 2001 - Internet
SYMANTEC SECURITY CHECK POUŽÍVÁ ONLINE UŽ VÍCE NEŽ 6 MILIONŮ UŽIVATELŮ PO CELÉM SVĚTĚ
Společnost Symantec oznámila, že již více než 6 milionů uživatelů po celém světě využilo online služby Symantec Security Check. Cílem této webové služby je identifikovat a pomoci řešit potenciální bezpečnostní rizika, která ohrožují uživatelovo domácí PC nebo Macintosh.

22. říjen 2001 - Internet
Wattik.cz: Nakupujte na Vánoce již nyní a využijte až 46% slevy!
Celá nabídka čítá 659 položek, takže na své si přijde skutečně každý. Zájemce o digitální hudbu jistě zaujme nabídka přenosných MP3 přehrávačů Thomson začínajících již na 4950,- Kč včetně daně.

15. říjen 2001 - Internet
PC Online.cz na Invexu - 365 dní levnějšího nakupování
PC Online.cz, internetová prodejna výpočetní techniky a mobilních telefonů přináší pro návštěvníky veletrhu INVEX jedinečnou nabídku. Rok nakupování s PC Online.cz za speciální ceny.

12. říjen 2001 - Internet
Kde hledat na Internetu: Charakteristiky znamení zvěrokruhu
Připravili jsme pro vás přehled jedenácti českých webů přinášejících popisy a charakteristiku lidské osobnosti podle znamení zvěrokruhu. Pojďte se podívat na to, kde můžete zjistit, jaké byste vlastně měli mít podle hvězd vlastnosti.

17. červenec 2001 - Internet
Zajímavé články na Internetu
AMD Palomino, Fujitsu uvádí první magneto-optický disk s kapacitou 2,3 GB, V programu Outlook byla objevena další bezpečnostní díra.

17. červenec 2001 - Internet
SMS PLUS má 10.000 uživatelů
SMS (krátké textové zprávy) se za krátkou dobu staly nejen u nás velkým fenoménem. SMS centra všech českých operátorů odbaví přes 50 milionů zpráv týdně. Na poli SMS téměř dva roky působí služba, která zájem uživatelů sítí mobilních telefonů o SMS jen potvrzuje - SMS PLUS.

16. červenec 2001 - Internet
Zajímavé články na Internetu
Je váš internetový čas drahý?, Recenze case Antec SX1030B, Představení Windows XP RC1, Souboj Palomina a Thunderbirdu, ABIT Siluro MX400, Představení MP3 přehrávače Samsung Yepp, Čipset VIA Apollo KT266, Recenze základní desky DFI CS62-TC MB, Představení FrontX USB and Serial, Kenwood KDC-MP8017 Car MP3/CD Player, Pevný disk IBM 40GB 60GXP, USB 2.0 v otázkách a odpovědích, Pevný disk Western Digital s kapacitou 100 GB, VideoBanner.com.

13. červenec 2001 - Internet
Klienti chválí Mytrix - monitoring Internetu, ten připravuje katalog a žebříčky webserverů
Česká verze systému Mytrix - monitoring Internetu odstartovala 18. června 2001 na adrese http://www.mytrix.cz. Jedná se o unikátní službu pro sběr a analýzu údajů monitorujících uživatelské chování návštěvníků Internetu, která umožňuje vyhodnocovat více než 600 různých statistik.

13. červenec 2001 - Internet
Na Seznam E-mailu si může uživatel kromě elektronické pošty zároveň vést účet u eBanky
Internetový portál Seznam.cz a eBanka nabízejí od 11. července 2001 uživatelům služby Seznam E-mail možnost založit si a vést účet u eBanky. Došlo tím k logické integraci dvou frekventovaných a oblíbených služeb, které nabízejí uživatelům komfort využívající moderních informačních technologií.

12. červenec 2001 - Internet
Zajímavé články na Internetu
Windows XP v otázkách a odpovědích, Recenze grafické karty ABIT MX400, Test myši Logitech Cordless MouseMan Optical, Recenze základní desky Epox 8KHA a Představení 35 základních desek s čipsetem i815.

18. červen 2001 - Internet
Lupa.cz hacknuta nebyla
Koncem května jsme ve článku Lupa.cz hacknuta informovali o změně úvodní stránky tohoto zpravodajského serveru. Jak se nakonec ukázalo, úvodní stránka nebyla změněna hackery, ale jedná se o novou a velice netradiční formu reklamy.

5. červen 2001 - Internet
Poradci mají na internetu svou konferenci
Server iPoradny ve spolupráci se společností PROKOP software s.r.o. zahájil dne 1.6.2001 provoz e-mailové konference pro pracovníky a podnikatele z poradenských oborů. Hlavním cílem konference je podpora rozvoje poskytování poradenských služeb prostřednictvím internetu.

1. červen 2001 - Internet
Zajímavé články na Internetu
Velice zajímavá "půlklávesnice", Na Cool Hardwarez se podívali na zoubek pamětem KingMax TinyBGA 128MB PC150 SDRAM, Active Hardware přinesl recenzi základní desky EPoX EP-8KTA3+ RAID.

31. květen 2001 - Internet
Lupa.cz hacknuta
Český informační server Lupa.cz byl napaden hackery. Místo standardní úvodní stránky se objevovala černá obrazovka s červeným logem bez jakéhokoli vysvětlujícího textu a titulkem Reklama. Po sedmi vteřinách pak byl uživatel automaticky přesměrován na úvodní obrazovku.

31. květen 2001 - Internet
Auto.Centrum.cz startuje
Jeden z největších českých portálů Centrum.cz permanentně rozšiřuje svou nabídku. Zatím posledním přírůstkem je sekce Auto.Centrum.cz, která, jak ostatně napovídá sám název, se zaměřuje na automobily a motorismus.

31. květen 2001 - Internet
Zajímavé články na Internetu
Recenze pevného disku Seagate Barracuda 180, 29 stránková recenze a test grafické karty Hercules Geforce 3, Recenze základní desky AOpen AK73 - 1394, Recenze základní desky MicroStar K7T266 Pro-R, Recenze kombinované mechaniky CR-R/RW & DVD Samsung SM-308, Srovnání DDR čipsetů a Recenze základní desky Gigabyte GA-8TX-C pro Pentium 4.

30. květen 2001 - Internet
Zajímavé články na Internetu
Test základní desky ABIT VP6 pro dva procesory Pentium III, Test patnácti chladičů procesorů, Recenze základní desky Epox 8KTA3, Recenze grafické karty Radeon VE, Recenze grafické karty Gigabyte GA-1280 založené na čipu NVIDIA GF2 MX400.

29. květen 2001 - Internet
Již na dvou českých serverech můžete platit za přečtení článků
V době, kdy se rozjížděla první internetová zpravodajství, se našlo nemálo vizionářů, kteří předpovídali, že internetová periodika si na svůj provoz budou vydělávat vybíráním poplatků za přečtené články. To bylo ale až donedávna pouhou vizí.

29. květen 2001 - Internet
Zajímavé články na Internetu
Screenshoty budoucí verze operačního systému Windows XP build 2475, Pentium 4 1,7 GHz přetaktováno na 2,3 GHz, Recenze základní desky GigaByte GA-7VTX, Recenze základní desky Iwill DVD266-R, Recenze vypalovačky Ricoh MP7200A s rychlostí čtení 40x, zápisu 20x a přepisu 10x.

28. květen 2001 - Internet
Zajímavé články na Internetu
Jestliže používáte operační systém Windows 2000, neměli byste zapomínat na aplikování záplat a oprav nejrůznějších chyb a bezpečnostních děr.

21. květen 2001 - Internet
Zajímavé články na Internetu
Recenze základní desky EPoX 8KTA3+, Recenze základní desky Abit KT7E, Technické parametry procesoru AMD Athlon 4, M-Systems zdvojnásobuje kapacitu 2.5palcových IDE Fast Flash Disků (FFD), Yamaha představuje novou rodinu vypalovaček CD, která by měla vynikat především rychlostí zápisu.

22. březen 2001 - Internet
Atlas představuje MujPodnik.cz
Na stránkách www.mujpodnik.cz navíc najdou zájemci o podnikání zdarma praktické informace a pomůcky - ekonomické zpravodajství, daňové a účetní poradny, online výpočty, právní normy, formuláře státní správy atd.

21. březen 2001 - Internet
Nové specializované servery na českém Internetu: Foto Fórum a HiFi Fórum
Byla zprovozněna nová diskuzní fóra na adresách www.fotoforum.cz a www.hififorum.cz. Jak se dá z názvů usuzovat, diskuze se budou týkat problematiky fotografování a fotoaparátů respektive témat z oblasti audio a video techniky.

21. březen 2001 - Internet
Znáte Fazole.cz?
Fazole se dokázaly dostat za neuvěřitelně krátkou dobu provozu z pozice dobrého nápadu na úroveň jednoho z nejnavštěvovanějších a nejpoužívanějších serverů v Čechách.

19. březen 2001 - Internet
Sova v síti - nový ezin pro webmastery
Od 26.3.2001 začne vycházet nový český ezin Sova v síti, určený především začínajícím a méně zkušeným webmasterům. Své čtenáře si však jistě najde i mezi zkušenějšími autory a správci firemních, školních, profesních, zájmových i osobních webových stránek.

15. březen 2001 - Internet
Carambole připravuje nové produkty pro e-komerci a dedikovaný hosting
Carambole rozšíří svého produktové portfolio o další služby v oblasti internetové prezence a obchodu od 15. týdne. Je jím především vlastní e-komerční řešení, určené pro menší a střední společnosti, pod názvem Caramboleshop a dedikovaný webhosting.

8. březen 2001 - Internet
Zakony.iHNed zahajují svůj provoz
Novou službou nejnavštěvovanějšího ekonomického serveru iHNed.cz, provozovaného společností Economia OnLine, se stávají stránky Zakony.iHNed.cz. Návštěvník zde nalezne informace o celé škále produktů z oblasti práva.

5. březen 2001 - Internet
Portál ANUBIS se představuje
Portál ANUBIS po čtyřech měsících pilotního provozu odstartoval 1. března 2001 novou marketingovou strategii. ANUBIS vedle své dosavadní široké nabídky služeb nabízí všem registrovaným uživatelům a společnostem možnost stát se marketingovým partnerem portálu.

2. březen 2001 - Internet
Amazon nabízí nahrávky zdarma
Legenda elektronického obchodování Amazon spouští novou službu pro milovníky hudby. Tato služba bude nabízet ke stažení tisíce nahrávek v formátu MP3 a Liquid Audio, přičemž některé z těchto nahrávek budou šířeny zdarma.

2. březen 2001 - Internet
ZONER software rozšiřuje nabídku služeb na Czechii
ZONER software, provozovatel webhostingového projektu Czechia, připravil od začátku března - "měsíce internetu" - několik zajímavých novinek v nabídce internetových služeb.

1. březen 2001 - Internet
Dnes startuje další projekt Xlandu nazvaný Xklik.cz
Xklik je nový, na českém Internetu unikátní, herní systém integrovaný s ostatními službami Xland.cz.

22. únor 2001 - Internet
Kde najít na Internetu: Zpravodajství o hardware
Na českém i zahraničním Internetu existuje celá řada zpravodajských serverů zaměřujících se na hardware. Jejich kvalita je různá, proto jsme se rozhodli představit vám šest zástupců tohoto "žánru" v podrobnějším přehledu.

20. únor 2001 - Internet
Atlas s novou domovskou stránkou
Jeden z nejvýznamnějších českých internetových portálů Atlas.cz oznámil ve své tiskové zprávě úpravu vzhledu domovské stránky http://msn.atlas.cz/. Ta byla údajně vytvořena na základě podnětů uživatelů a také posledních poznatků z oblasti psychologie.

19. únor 2001 - Internet
Kdo byl nejlepší na českém Internetu v lednu 2001? aneb Souboj portálů
Audit návštěvnosti internetových serverů TAYLOR NELSON SOFRES INTERNET AUDIT poskytuje celkem přehlednou a ucelenou formou pohled na to, které servery jsou na českém Internetu nejnavštěvovanější a jaké jsou trendy vývoje jejich návštěvnosti.

19. únor 2001 - Internet
Proč si myslím, že Megatext.cz je nejlepší český vyhledávač?
Na českém Internetu již nějaký ten pátek existuje vyhledávač, který sice v iAuditu nenajdete, nicméně svými vlastnostmi, dle mého mínění,velice výrazně převyšuje všechny ostatní.

16. únor 2001 - Internet
Internetový projekt CETinfo.com
Po časově náročném vývoji se projekt www.CETinfo.com dostal do fáze, kdy je připraven aktivně se začlenit do obchodních aktivit na Internetu a stát se důležitým místem pro ty, kdo mají zájem o zahraniční obchod, export či import.

13. únor 2001 - Internet
Nové informační servery
Dne 1.1.2001 byl uveden do provozu nový informační server www.pcforum.cz. Server obsahuje diskuzní fórum s tématikou hardware a software. V průběhu měsíce ledna byly spuštěny další dva nové servery a to www.gameforum.cz a asp.pcforum.cz.

12. únor 2001 - Internet
Online mapa zamoření světa počítačovými viry
Společnost McAfee, producent stejnojmenného antivirového programu, přichází se zajímavou novinkou. Jde o online mapu světa, ze které lze vyčíst počet infikovaných počítačů a počet infikovaných souborů za uplynulých 24 hodin, týden a měsíc.

9. únor 2001 - Internet
CenterSpan: Vstane myšlenka Scour Exchange z popela?
Malá společnost CenterSpan Communictaions, jejíž jméno vešlo ve známost koupí nedávno uzavřeného systému pro sdílení souborů skrze Internet Scour Exchange, připravuje podle dostupných zpráv znovuoživení tohoto projektu.

9. únor 2001 - Internet
Užitečná služba SMS Gate končí svůj provoz
Společnost Mobil Media a.s. ukončuje provoz své velice užitečné služby SMS Gate. Důvodem je především přístup mobilních operátorů, které zcela evidentně nezajímá, co si přejí jejich zákazníci a poněkud paradoxně se dokonce staví některým službám na odpor.

8. únor 2001 - Internet
Macron versus Economia OnLine - kdo udělal chybu?
Když jsem si v uplynulých článcích zabývajících se touto kauzou povzdychl nad podobností chování Macronu a Českého Telecomu, netušil jsem, že Macron přistupuje ke svým klientům ještě o pořádný kus hůře.

8. únor 2001 - Internet
Computer Press boduje v e-komerci
Celkový meziroční nárůst objemu internetových transakcí na internetových webech Computer Pressu a jeho dceřiných společností o neuvěřitelných 757% Computer Pressu přesvědčivě dokazuje, že si elektronická komerce z momentální nepřízně finančních trhů nic nedělá.

7. únor 2001 - Internet
Hokej na WAPu
Společnost smartNET, s. r. o. představila první ze svých dokončených projektů, a to wapový informační portál hokej.cz a wapové stránky hokejového klubu HC Sparta Praha.

6. únor 2001 - Internet
Computer Press jde do internetových obchodů
Investicí do počítačového internetového obchodu Cybex.cz Computer Press, a.s. dokončil formování dceřiné společnosti InternetShops, a.s., založené na podzim roku 2000. InternetShops a.s. se zabývá výhradně internetovým "retailem", tedy prodejem zboží na Internetu.

5. únor 2001 - Internet
iDNES pro fanoušky fotbalu
1. února 2001 se na sportovním ostrově portálu iDNES objevily nové stránky specializovaného serveru, který se detailně zaměřuje na sportovní odvětví fotbal.

30. leden 2001 - Internet
Macron Software vs. Economia OnLine - všude samé spekulace
Protože veřejnost zatím nebyla z oficiálních míst obeznámena s důvody, proč společnost Macron Software přikročila k tak radikálnímu kroku, objevila se celá řada spekulací, které se mohou ale také nemusejí zakládat na pravdě.

29. leden 2001 - Internet
E-mail podle vašeho křestního jména
Chtěli byste mít e-mailovou adresu ve tvaru něco@vašejménosmail.com? Přesně to nabízí služba FirstName.com. Po registraci zdarma získáte adresu dle vašeho výběru a e-mailovou schránku s kapacitou 5 MB.

29. leden 2001 - Internet
Další spor na českém Internetu: Macron vs. Economia OnLine
Máme tu další zajímavý spor, který tentokrát vyústil ve vypnutí serverů. Na čí straně je pravda a proč to celé odnesou návštěvníci těchto serverů? Inspirace Českým Telecomem není zrovna nejlepší přístup...

26. leden 2001 - Internet
Weby Microsoftu měly vážné problémy
Několik webů Microsoftu včetně Microsoft.com, MSN.com, WindowsMedia.com, Encarta.com, Carpoint.com Expedia.com bylo v od úterního večera do středy odpoledne vyřazeno z provozu.

24. leden 2001 - Internet
Dobíjení Go a Twist skoro zadarmo!
Marketing serveru Fazole.cz má celkem dobré nápady, kterak přilákat další klienty a po dohodě se serverem GSM4U nabízí možnost dobíjení kreditu pro předplacené sady Eurotel Go a Paegas Twist za našetřené fazole.

23. leden 2001 - Internet
Hackeři napadli americké, britské a australské vládní weby
Skupina hackerů napadla tento víkend na americké, britské a australské vládní a armádní weby. Jednalo se o jeden z nejrozsáhlejších systematických útoků na vládní internetové servery.

22. leden 2001 - Internet
Novinky z AltaVisty
Před několika lety jeden z nejúspěšnějších vyhledávačů, dnes společnost, která musí provádět velké změny proto, aby přežila. Řeč je o AltaVistě, která se nejprve z klasického a velice oblíbeného vyhledávače transformovala na portál, aby později zjistila, že tato cesta není dobrá a vrátila se zpátky.

18. leden 2001 - Internet
Kdo byl v prosinci nejlepší na českém Internetu?
Jak bývá zvykem v polovině každého měsíce, přinášíme vám i tentokrát výsledky TAYLOR NELSON SOFRES INTERNET AUDITu. Tento žebříček odráží návštěvnost českých internetových serverů a je celkem objektivním pohledem na to, co české uživatele zajímá.

15. leden 2001 - Internet
Servery Mobil.cz, BonusWeb.cz, Pandora.cz a další přechází pod iDnes.cz
Největší technický informační server Mobil.cz, který přináší denní zpravodajství ze světa mobilních telefonů a přenosných komunikačních zařízení, se spojil se zpravodajským serverem iDnes.

10. leden 2001 - Internet
30 000 kreditů Billboard.cz zdarma ke každé doméně na Czechii
ZONER software, provozovatel nejstaršího a co do počtu aktivních domén největšího českého specializovaného webhostingového projektu Czechia (www.czechia.com), připravil od začátku roku 2001 pro své zákazníky hned několik lákavých zpestření nabídky internetových služeb.

11. prosinec 2000 - Internet
Více než tisíc formulářů ke stažení na Internetu
Zhruba před rokem byl zprovozněn na internetové adrese www.Form.cz server nabízející svým návštěvníkům přístup k formulářům nejrůznějších úřadů a institucí a to v elektronické formě přímo z Internetu. Nyní jeho tvůrci oslavují první narozeniny a překročení hranice 1000 formulářů.

11. prosinec 2000 - Internet
Český Internet bude mít deset prestižních ocenění
V pražském klubu Lávka se na setkání s novináři představilo občanské sdružení Akademie českého Internetu, které bude od tohoto roku udělovat výroční ceny pro nejzajímavější internetové projekty a nejúspěšnější osobnosti.

11. prosinec 2000 - Internet
DTPobchod.cz: novinka mezi českými on-line obchody
Společnost Quentin představuje svůj systém pro elektronickou komerci DTPobchod.cz, určený pro všechny zájemce o hardware a software pro grafiku, DTP, digitální fotografii a digitální video.

8. prosinec 2000 - Internet
Největší internetový obchod Amazon.com opět nefungoval
Potřetí během posledních dvou týdnů přestal fungovat největší internetový obchod Amazon.com. Příčinou všeho byl údajně konflikt mezi dvěma aplikacemi.

8. prosinec 2000 - Internet
Seznam rozjel on-line slovník
Jde o elektronický překladový slovník s rozsáhlou slovní zásobou a jednoduchým ovládáním. Umožňuje obousměrný překlad mezi češtinou a pěti nejpoužívanějšími jazyky - angličtinou, němčinou, francouzštinou, italštinou a španělštinou.

4. prosinec 2000 - Internet
Nominujte internetovou OSOBNOST ROKU
Anketa Osobnost roku navazuje na soutěž Osobnost českého Internetu 1999, která úspěšně odstartovala v loňském roce. O nominacích na tuto soutěž může rozhodnout každý český uživatel Internetu, který vyplní jednoduchý formulář.

1. prosinec 2000 - Internet
Vánoce se blíží - nakupujte přímo ve vánočním centru
Se zajímavou novinkou přišlo v úterý Centrum.cz, které nabídlo vánoční obchod nazvaný Vánoční centrum. Na rozdíl od běžného internetového obchodu zde bude připraveno jen sto různých druhů zboží, nicméně mělo by se jednat o ty nejlepší vánoční dárky za mimořádné ceny.

29. listopad 2000 - Internet
Doména sex.com bude vrácena majiteli
Gary Kremen vyhrál soudní spor o velice lukrativní doménu sex.com. Kremen si doménu zaregistroval již roku 1994, nicméně o rok později tuto doménu podvodem získal Stephen Cohen, který na ní zřídil (kdo by to řekl...) pornografické stránky.

21. listopad 2000 - Internet
Kdo bude používat nové top-level domény?
Při příležitosti schálení nových domén prvního řádu vydala společnost Globe Internet tiskové prohlášení, kde kromě jiného vysvětluje kdo si bude moci zaregistrovat doménu s některou novou "příponou".

20. listopad 2000 - Internet
Vyhledávač Atlas přichází s kontroverzní novinkou
Stane se Atlas.cz vyhledávačem, který nám po zadání klíčového slova zobrazí stránku plnou odkazů, jež si někdo předplatil?

20. listopad 2000 - Internet
Kdo je nejlepší na českém Internetu
Takřka tradiční audit návštěvnosti českých internetových serverů zpracovávaný společností Taylor Nelson Sofres přinesl své výsledky za měsíc říjen.

20. listopad 2000 - Internet
Budeme mít sedm nových top-level domén
Počátkem příštího roku se můžeme těšit na doménová jména končící sedmi novými příponami .info, .biz, .coop, .aero, .name, .pro a .museum.

20. listopad 2000 - Internet
MSN.ATLAS.CZ přichází s rozšířením MujObchod 2.0
Aplikace MujObchod verze 2.0 je v současnosti nejpoužívanější e-commerce produkt na českém Internetu, který umožňuje založení a provozování elektronického obchodu.

27. říjen 2000 - Internet
Další webhosting zdarma - tentokrát od Seznamu
Úspěchu, kterého dosáhl portál Atlas.cz nabídkou umístění webové prezentace zdarma na MujWebu, se snaží dosáhnout hned několik dalších konkurentů. Dalším v řadě je největší rival Atlasu Seznam.cz, který přichází se svým Swebem.

26. říjen 2000 - Internet
Mobilmania.cz je fenomenálně úspěšným webem
Teprve pár týdnů spuštěné internetové médium Mobilmania.cz dosahuje skvělé návštěvnosti a růstu, který nemá na českém Internetu obdoby.

24. říjen 2000 - Internet
Já už nechci žádný další namyšlený portál!
Opravdu dobrý český portál zatím nemáme - snad se ho jednou dočkáme a místo siláckých řečiček o NEJ NEJ NEJ budou mluvit fakta a kvalita služeb.

24. říjen 2000 - Internet
Chcete "špehovat" český Internet? WebSpy.cz je tu pro vás!
Víte, co je to WebSpy.cz? Stačí pouze jednou denně navštívit tyto stránky a během okamžiku máte přehled o tom, co se na kterém serveru objevilo nového.

20. říjen 2000 - Internet
Victorie.cz - další web určený ženám
9. října se na Internetu objevil nový informační server orientovaný na ženskou internetovou komunitu.

19. říjen 2000 - Internet
Anekdoty, vtipy a hlody tečka cézet
Webových stránek s vtipy nejrůznějšího ražení je na českém Internetu celá řada. Dnes jsme pro vás připravili přehled alespoň několika z nich. Pokud tedy máte špatnou náladu nebo se prostě jen potřebujete jen tak od srdce zasmát, pojďte s námi na malou procházku po vtipných webech.

18. říjen 2000 - Internet
Vytvořte si své vlastní logo pro telefon Nokia přes Internet
Chcete-li si vytvořit vlastní logo pro telefon Nokia, nemusíte utrácet peníze za propojovací kabel - na Internetu totiž existuje zajímavá služba MůjMobil.cz umožňující vlastnoruční vytvoření loga a jeho zaslání na telefon - to vše samozřejmě zdarma a bez jakéhokoli omezení.

17. říjen 2000 - Internet
Z Buy.com unikly informace o zákaznících
Online prodejna Buy.com a dodávková služba UPS v pátek potvrdily chybu ve svém novém systému používaném Buy.com, díky níž bylo možné přes Internet získat osobní data některých zákazníků.

11. říjen 2000 - Internet
Bazar kompaktních disků na Internetu
Na českém Internetu vzniká denně několik nových projektů, které jsou více či méně užitečné. Mezi ty užitečnější se jistě může zařadit nový server BazarCD.cz, jehož náplní bude nákup a prodej všech typů kompaktních disků (hry, hudební CD, filmy, CD z časopisů, encyklopedie, software, ...).

10. říjen 2000 - Internet
Napster patrně nikdy nezemře
Soudní proces s Napsterem rozhodně nezastaví šíření nelegálních nahrávek skrze Internet. Pouze ukázal, že z hlediska postižitelnosti není vhodné tyto systémy provozovat na centralizovaném principu, který se dá snadno rozbít..

9. říjen 2000 - Internet
ABCLink: Další server žijící z vykrádání jiných
Objevili jsme server, který bez povolení vykrádá články ze zdrojů jako je Živě.cz, Živě.sk, Svět Namodro a CWOnline. Paragrafy na toto téma mluví jasně - ten, kdo poruší Autorský zákon může jít až na dva roky do vězení.

5. říjen 2000 - Internet
Chcete se naučit dělat ve Flashi?
Naučit se pracovat ve Flashi není otázkou několika minut a dobrých příruček s touto tematikou je zatím jako šafránu.

3. říjen 2000 - Internet
Další připojení zadarmo a další portál
Od prvního říjnového může každý, kdo má zájem, kromě VOLny, WOL a Contactelu používat ještě připojení od Internet OnLine. Součástí je samozřejmě e-mailová schránka s kapacitou 10 MB a 10 MB na vystavení webové prezentace.

2. říjen 2000 - Internet
Denní zprávy na českém Internetu
Dnes vám představíme pětici denně aktualizovaných internetových zpravodajství, které vám nabídnou široké spektrum pohledů na aktuální dění doma i ve světě. Do přehledu jsme nezařazovali informační portály a servery, kde je většina nových zpráv z jiných zdrojů.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama