ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
4. říjen 2000 - Hardware

Jaké jsou plány Intelu?

Intel opět o něco upřesnil své plány v oblasti procesorů. Pentium 4, které bylo z 30. října přeloženo na listopad, je naplánováno na čtvrté čtvrtletí, ovšem zatím stále nebylo uvedeno žádné konkrétní datum (poslední neoficiální informace mluví o 20. listopadu). Počáteční frekvence bude 1,4 GHz a současně s ní se bude prodávat i 1,5 GHz verze. Počátkem příštího roku by se tento procesor měl vyšplhat až na 1,7 GHz. Se současnou 0,18 mikronovou technologií se patrně podaří dosáhnout rychlosti až 2 GHz, další nárůst se očekává po přechodu na technologii 0,13 mikronů.

Nechvalně proslulé Pentium III 1,13 GHz, které bylo po uvolnění staženo z důvodu nestability, se znovu objeví až během prvního čtvrtletí roku 2001. Počítá se, že tato řada bude nadále přežívat po boku Pentia 4, ovšem dá se předpokládat, že její cílovou skupinou budou běžné počítače.

Pro "konzumní trh," který měla původně obsadit Timna (o pozastavení vývoje tohoto procesoru jsme již na našich stránkách psali), bude nadále určen starý dobrý Celeron.

V oblasti serverových procesorů je koncem roku očekáváno zahájení výroby řady Itanium, které by mělo začít na 733 MHz. Nástupce Foster by se pak měl objevit počátkem roku 2001 a počáteční frekvence bude 1,4 GHz.

Jak je vidět, v plánech mají u Intelu celkem jasno, ovšem jak se v poslední době ukazuje, něco jiného jsou plány a něco jiného skutečnost. Intel totiž uvádění nových výrobků často na poslední chvíli odkládá (většinou z důvodu technických problémů) a pokud je konečně uvolní na trh, jsou ještě několik týdnů nedostupné, protože se vyrábějí jen v omezeném množství.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama