ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
6. říjen 2000 - Hardware

Maxtor kupuje Quantum

Na trhu s pevnými disky bude zase o jednoho výrobce méně, neboť společnost Maxtor oznámila, že koupí za 1,3 miliardy USD v akciích výrobu pevných disků svého konkurenta Quantum. Tímto krokem se Maxtor stane jedním z největších producentů pevných disků na světě.

Quantum si zatím pod hlavičkou Quantum Corp. ponechává výrobu zálohovacích jednotek a systémy DLT. Předpokládá se, že společný podnik dokáže ročně vyprodukovat 50 milionů pevných disků pro osobní počítače, servery a další hardware. Očekávané příjmy by měly dosáhnout šesti miliard dolarů ročně.

Jak úspěšný po ekonomické stránce bude tento krok nemůžeme zatím jednoznačně říci, ovšem je více než jisté, že spojení dvou tak významných společností jistě přispěje k lepší konkurenceschopnosti na trhu. Zatím vedoucí Seagate se může začít třást o svou první příčku.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama