ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
9. říjen 2000 - Hardware

Maxtor vyráží do boje s externími disky FireWire

Jestliže potřebujete externí pevný disk, který nabízí velkou kapacitu a vysoký výkon, nemáte příliš na výběr. V tuto chvíli existuje prakticky jediné použitelné rozhraní - FireWire, které s náskokem převyšuje Microsoftem prosazované USB.

Senior director firmy Maxtor James Welsh k externím diskům pro USB řekl "Je to jako kdybyste vzali dvanáctiválcový motor a dali jej do auta, které je konstruované pouze pro motor se čtyřmi válci," čímž v podstatě vystihl skutečnost, že současné pevné disky nabízejí mnohem vyšší výkon, než jsou externí rozhraní počítačů schopné pojmout. Proto se Maxtor rozhodl pro své externí disky použít místo USB podstatně rychlejší rozhraní FireWire. Kromě jednoduchého připojení a instalace mají zařízení pro FireWire rychlejší přenos dat a větší datovou šířku.

V pondělí 9. října se tedy můžeme těšit hned na dva zajímavé kousky - první s kapacitou 40 GB bude za 280 USD, druhý s 80 GB pak za 400 USD. Cenu přenosného pevného disku se tedy podařilo dostat na sympatických 5 USD za gigabajt. Disky jsou konstruovány pro operační systémy Windows, ovšem po nainstalování ovladače je bude možné používat i na počítačích třídy Mac.

Externí disky s rozhraním FireWire jsou podle Maxtoru ideální pro zákazníky, kteří potřebují velký prostor pro ukládání videa, hudby, fotografií či her. Disk s kapacitou 80 GB je schopen pojmout kolem 80 hodin komprimovaného videa, 20 tisíc minut hudby nebo 8 tisíc digitálních fotografií.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama