ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
16. říjen 2000 - Hardware

Bude procesor Samuel 2 dalším propadákem?

Procesor VIA Samuel 2 je typickým zástupcem procesorů pro počítače nižší třídy a to jak díky své ceně, tak i díky svému výkonu. Nejprve ale začněme technickými parametry. Samuel 2 má 128 KB L1 cache a 64 KB L2 cache, tedy stejně jako v současné době velice oblíbený AMD Duron. Jádro bude napájeno 1,5 Volty a poběží na rychlostech od 667 do 733 MHz. Zatímco předchozí verze Samuela využívala k urychlení SIMD výpočtů s plovoucí řádovou čárkou instrukce 3DNow!, Samuel 2 má pro tyto účely hned dvojitou SSE jednotku a dvojitou jednotku MMX.

Jak to zatím vypadá, budou slabinou Samuela 2 právě výpočty s plovoucí desetinou čárkou, což je poměrně zásadní nedostatek. Výsledky testů v Quake 3 ukázaly, že Samuel 2 na 600 MHz je schopný dosáhnout 57 obrázků za vteřinu, zatímco Intel Celeron na stejné frekvencí dosahuje až 79 FPS. Ve stejném testu původní verze Samuela dosahovala nepříliš odlišných výsledků, když dokázala pouhých 50 FPS.

64 KB velká L2 cache alespoň mírně zlepšila výsledky v kancelářských aplikacích. V testu ZD Winstone 99 dosáhl Intel Celeron výsledku 19,6, Samuel 2 19,3 a starší Cyrix III 17,6.

Samuel 2 bude vyráběn technologií 0,15 mikronů, která mu umožní dosažení plochy čipu pouhých 52 mm2. Procesor bude představen v prvním pololetí příštího roku. Zda do té doby dosáhnou vývojáři takových vylepšení, aby Samuel 2 nebyl již od svého zrodu předurčen pro nejslabší počítačové sestavy, je zatím ve hvězdách.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama