ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
16. říjen 2000 - Hardware

Ostuda pro Intel - Pentium III 1,133 GHz bylo odloženo

V souboji Intel versus AMD se obě firmy snaží mít na trhu co možná nejrychlejší procesor. Tento rok vše vyvrcholilo dosažením magické hranice 1 GHz, ovšem i poté se odehrávaly urputné závody. AMD uvedlo svůj Athlon na 1,1 GHz, na což Intel odpověděl o vlásek rychlejším Pentiem III na frekvenci 1,133 GHz. Jak se ale ukázalo, Intel patrně poněkud přecenil své schopnosti a procesor dostatečně neotestoval, což mělo za následek zamrzání a "nevysvětlitelné" restarty počítače. Intel zareagoval tak, jak je jeho zvykem - stáhnul tento procesor z trhu s tím, že jej opraví a teprve poté vrátí zpět. Díky této chybě se stal nejrychlejším procesorem AMD Athlon na 1,1 GHz a jak se zdá, ještě nějaký ten týden mu bude patřit královské žezlo.

Intel se v současné době soustředí na novou řadu Pentium 4 a staré Pentium III je tak trochu mimo zájem. Ačkoli se původně mluvilo o tom, že Pentium III na 1,133 GHz se vrátí na trh koncem října, podle posledních informací to vypadá, že se tohoto procesoru nedočkáme dříve, než ve druhém čtvrtletí příštího roku. Místo provedení SECC2 se tato verze bude vyrábět pro novější 370-pinovou patici FC-PGA, což si vyžádá změny v architektuře procesoru.

Intel tak bude svým zákazníkům nabízet pouze Celerony, které ve srovnání s levnějšími AMD Durony těžce zaostávají, a podstatně dražší Pentium 4, jehož výsledky v testech zatím také nejsou nijak oslnivé. Tím, kdo na současné špatné situaci Intelu může vydělat, je právě Advanced Micro Devices, jejíž modely Duron a Thunderbird nabízejí dobrý výkon, cenu a stabilitu. Možná si Intel sám sobě pomalu ale jistě kope hrobeček.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama