ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
16. říjen 2000 - Hardware

ABIT uvádí základní desku s čipsetem i815E

Základní desky ABIT patří k nejlepším na trhu, proto je každá novinka bedlivě sledována. Zatím posledním počinem je deska s označením SA6R založená na čipsetu i815E určená pro procesory s paticí FC-PGA. SA6R kombinuje vlastnosti čipsetu i815E jako je integrovaná sběrnice AGP 2x, podpora pamětí PC133 SDRAM a rozhraní CNR s unikátními technologiemi jako je SoftMenu III, ATA/100, a IDE RAID.

Podporovány jsou rychlosti sběrnice 66, 100 a 133 MHz, takže si do této desky budete moci zasadit jak současné tak i budoucí procesory Celeron a samozřejmě i Pentium III. Pro paměti o celkové kapacitě až 512 MB jsou připraveny čtyři banky typu DIMM, pro rozšiřující karty pak jeden slot AGP, šest slotů PCI a jeden slot CNR. Písmenko E v označení čipsetu znamená, že jde o inovovanou verzi s South Bridge ICH2 zpřístupňující diskové rozhraní ATA/100 na obou kanálech IDE a extra USB kanálem, což umožňuje připojení až čtyř USB portů.

Oblíbené SoftMenu III, které je poprvé nasazeno s čipsetem i815E právě na desce SA6R, umožňuje uživateli nastavování frekvence sběrnice od 50 do 250 MHz s krokem po 1 MHz a nastavování napájecího napětí procesoru, což uvítají zejména uživatelé, kteří chtějí zvýšit rychlost procesoru nad frekvenci danou výrobcem. BIOS nabízí Award Plug and Play BIOS s ochranou proti zápisu, čímž zamezuje přepsání obsahu BIOSu viry.

Na desce najdete také řadič ATA100/RAID, který přidává další dva kanály pro pevné disky, což znamená, že do počítače s touto deskou budete moci připojit až osm zařízení (běžné desky nabízejí pouze čtyři). Technologie RAID 0 rozděluje data mezi dva disky, čímž lze dosáhnout vyšší přenosové rychlosti, RAID 1 zajišťuje automatické zálohování obsahu pevného disku a RAID 0+1 nabízí to nejlepší z obou předchozích a ještě navíc přidává bezpečnost.

Pokud si pro ABIT SA6R vyrazíte do obchodu, dostanete kromě samotné desky ještě cédéčko s ovladači, utilitami a manuálem, papírový manuál a kabely pro připojení disketové mechaniky, IDE zařízení a USB konektory.

Další informace najdete na domácí stránce výrobce http://www.abit.com.tw/.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama