ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
17. říjen 2000 - Hardware

ABIT SlotKET III aneb Kterak dostat procesor pro Socket 370 do Slotu 1

ABIT SlotKET IIIDnes vám stručně představíme zajímavý produkt ABIT SlotKET III, což je jeden z prvních adaptérů, které umožňují instalaci procesorů s paticí Socket 370 v provedení PPGA i FC-PGA do Slotu 1.

Nastavení jumperů

ABIT SlotKET III podporuje procesory Intel Pentium III (Coppermine) v balení FC-PGA a Celerony v provedení PPGA. Pomocí pěti jumperů označených JP1 až JP5 můžete nastavit napájecí napětí od 1,3 do 3,5 V. Další tři jumpery označené JP6, JP7 a JP8 umožňují změnu frekvence FSB od 66 MHz do 133 MHz. Devátý přepínač JP9 pak slouží k nastavení, zda do patice bude zasazeno Pentium III nebo Celeron. Podrobný popis nastavení jumperů pro různé typy CPU najdete na zadní straně adaptéru, což výrazně usnadňuje instalaci.

ABIT SlotKET III podporuje všechny procesory pro platformu Socket 370, takže kromě Intelu můžete svůj počítač se Slotem 1 osadit například oblíbeným Cyrixem od VIA.

Instalace

Instalace tohoto adaptéru je v porovnání s jinými produkty této kategorie údajně velice snadná a rychlá. Nejprve je nutné přimontovat rámeček, který zajišťuje správné zasazení procesoru do patice. Tato operace zabere zručnějšímu uživateli zhruba něco kolem dvou minut. Následně nastavíte podle použitého procesoru všechny přepínače, s čímž vám vydatně pomůže již zmíněný výčet na zadní straně adaptéru. Pokud byste si nevěděli rady s volbou správného napájecího napětí či frekvence sběrnice, je k dispozici volba Auto, která zajistí automatickou detekci a nastavení těchto parametrů. SlotKET pak umístíte do základní desky stejným způsobem, jako byste do ní zasazovali procesor. Posledním krokem je instalace procesoru do patice na adaptéru, což zvládne snad každý uživatel, který někdy viděl otevřený počítač.

Podpora duálních procesorů

Důležitá je také podpora základních desek pro dva procesory. Pokud například máte desku se dvěma Sloty 1, můžete si jí bez problémů pomocí SlotKETu osadit dvojicí Pentií III na 700 MHz.

Závěr

ABIT SlotKET III potvrdil dobrou kvalitu výrobků pocházejících z této stáje. Kromě jednoduché instalace si zaslouží ocenění také podrobný návod nastavení přepínačů, který ulehčí instalaci méně zkušeným uživatelům. Pokud se pak rozhodnete pro změnu procesoru, nebudete muset šátrat v zásuvkách a hledat manuál, ale jumpery jednoduše přestavíte podle popisu na zadní straně adaptéru. O dobré stabilitě SlotKETu jistě není v případě ABITu nutné hovořit. Pokud tedy máte desku se Slotem 1 a chtěli byste svůj počítač vybavit procesorem pro patici Socket 370, určitě sáhněte po tomto výrobku.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama