ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
17. říjen 2000 - Hardware

Máte notebook Dell? Pak možná můžete vyhořet!

Společnost Dell v pátek oznámila, že musí stáhnout více než 27 tisíc baterií pro notebooky, které mohou způsobit elektrický zkrat při němž se napájecí články začnou silně zahřívat, dýmat a v krajních případech mohou dokonce způsobit požár. Šance, že by baterie vzplála, je ale podle Dellu extrémně malá. Samotné notebooky jsou v pořádku a problém je pouze v napájecím článku, takže postiženým zákazníkům bude bezplatně provedena výměna závadné baterie za novou.

Vadné baterie byly vyrobeny firmou Sanyo Electric a prodávaly se jak samostatně tak společně s notebooky mezi 22. červnem a 15. zářím tohoto roku ve střední a jižní Americe a od 22. června do 4. října též v Evropě, na středním východě a v Africe. V tuto chvíli je znám jediný případ z počátku září, kdy vadná baterie způsobila požár, který si naštěstí vyžádal jen malé materiální škody. Po této události provedla společnost Dell několik testů, které ukázaly, že viníkem jsou právě baterie Sanyo.

Vadné baterie mohou být v sestavách Latitude CPiA, CPiR, CPtC, CPtS, CPtV, CPxH a CPxJ, a Inspiron 3700 a 3800. Podrobné informace o tom, kterých baterií se problém týká, najdete na oficiální stránce podpory Dellu - http://support.dell.com/battery/.

Na náhradě celé akce se bude podílet jak Dell, tak i Sanyo, přičemž zákazníci dostanou od obou společností po jedné baterii jako satisfakci za způsobené problémy.

Podobný případ postihl v květnu tohoto roku také společnost IBM, která musela stáhnout kolem 220 tisíc AC adaptérů k notebookům ThinkPad, jež taktéž v určitých případech mohly způsobit požár.

Jak sami vidíte, ani dobrá značka nemusí být zárukou stoprocentní kvality a tak můžete vyhořet nejen od výrobků s nejasným původem, ale i od produktů uznávaných společností. Podstatný rozdíl je ale v tom, že ony uznávané společnosti případnou chybu ve většině případů přiznají a snaží se jí v co nejkratší době vyřešit, zatímco u "no name" výrobků se o chybě skoro nikdy nedozvíte a pokud ano, zbudou vám stejně jen oči pro pláč, neboť výrobce odmítne zodpovědnost za způsobené chyby.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama