ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
20. říjen 2000 - Hardware

Výrobci notebooků berou Transmetu vážně

Procesor Crusoe vyráběný společností Transmeta se skutečně velice dobře ujímá v oblasti přenosných počítačů. Po Sony a Fujitsu se k významným výrobcům, kteří staví své produkty právě na platformě od Transmety, přidává i NEC. Ten představil pouhé tři libry vážící notebook s rozměry 10,4"x8,3"x1" (26 cm x 21 cm x 2,5 cm), který vydrží pracovat na baterie nepřetržitě celých jedenáct hodin. Jedním ze zásadních elementů vysoké životnosti je právě procesor Crusoe.

Novinka od NECu bude patřit do modelové řady LaVie MX a bude poháněná 600 MHz CPU od Transmety. O dostatečný výkon se bude starat ještě 128 MB operační paměti a pevný disk s kapacitou 20 GB. Kvalitní obraz zajistí TFT displej s úhlopříčkou 10,4 palců, jako operační systém byly zvoleny Windows 2000.

Procesory Crusoe se staly v sektoru přenosných počítačů skutečným hitem, nicméně je otázkou, zda se výrobci nenechali unést a zda nové notebooky přinášejí dostatečný výkon. Při porovnání stejně rychlého mobilního Celeronu se totiž nelze ubránit dojmu, že nejnovější stroje sice mají rychlý procesor s malou spotřebou, ovšem celkový výkon je výrazně odlišný. Situace se samozřejmě bude vyvíjet především podle toho, jak na novinky zareagují zákazníci - jedině trh totiž skutečně ukáže, zda Transmetu čeká růžová budoucnost, nebo zda náhodou neskončí v propadlišti dějin.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama