ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
25. říjen 2000 - Hardware

Pentium 4 do poloviny roku na 2 GHz

Výrobce procesorů Intel připravuje na příští měsíc uvedení svého Pentia 4, které by údajně mělo do poloviny příštího roku dosáhnout rychlosti 2 GHz. To jistě nebude jednoduchý úkol, obzvláště podíváme-li se na závažné technické problémy s čipsetem i820 a stažení Pentia III na 1,13 GHz z důvodu nestability. Díky těmto chybám se na výsluní dostal největší rival Advanced Micro Devices se svými Thunderbirdy, Athlony a Durony.

Intel doufá, že tyto problémy již má za sebou a připravuje celkem odvážné plány. Vše začne 20. listopadu představením Pentia 4 na 1,4 a 1,5 GHz. V prvním čtvrtletí roku 2001 se pak předpokládá dosažení frekvence alespoň 1,7 GHz a do konce pololetí by se rychlost tohoto čipu měla vyšplhat na 2 GHz. Pokud by zmíněné plány vyšly, má Intel celkem slušnou naději na comeback.

Jaký ale bude skutečný výkon a dostupnost? Rychlost jádra je pouze jedním z faktorů ovlivňujících celkový výkon a vzhledem k odlišné architektuře lze jen těžko srovnávat výkonnost Pentia 4 s Pentiem III nebo Athlonem na podobné frekvenci. Co se týká dostupnosti - zde bude problém především v ceně, neboť čipset i850, na kterém budou vystavěny základní desky pro Pentium 4, a paměti Rambus jsou podstatně dražší, než konvenční řešení pro současné procesory. Cena samotného procesoru byla stanovena na 644 USD za 1,4 GHz verzi a 819 USD za verzi na 1,5 GHz. Jak ale bývá zvykem, bude první série prodávána jen v omezeném množství, takže Pentium 4 na pultě normálního obchodu s výpočetní technikou hned po uvedení asi jen tak nespatříte. Sestavy s Pentiem 4 pak pod 2000 USD nemůžeme očekávat dříve, než ve třetím čtvrtletí příštího roku.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama