ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
27. říjen 2000 - Hardware

Technické podrobnosti k čipsetu i815EM

Ve středu jsme vás ve článku i815 pro mobilní počítače informovali o novém čipsetu i815EM určeném pro přenosné počítače. Intel k této novince vydal tiskovou zprávu, v níž upřesňuje některé podrobnosti.

Společnost Intel představila svoji novou integrovanou mobilní grafickou čipovou sadu , která je určena pro dnešní plně velikostní a tenké a lehké přenosné počítače s procesory Intel® Pentium® III a Celeron&,153;. Integrovaný mobilní čipset nabízí vysoký výkon a zároveň snižuje celkové náklady na systém.

Čipová sada Intel® 815 EM je založena na revoluční architektuře rozbočovačů společnosti Intel, nabízí integrované grafické služby a prostřednictvím externí grafické karty u něj lze provádět upgrade na grafické funkce AGP 4x nebo AGP 2x. Nový čipset podporuje také technologii SpeedStep&,153; společnosti Intel, která u přenosných PC poskytuje vyšší výkon a optimální životnost baterií. Tím mohou výrobci ušetřit náklady na suroviny na platformě, protože se vyloučí externí prvky.

Čipová sada Intel 815EM navíc rovněž obsahuje nový řídící rozbočovač I/O (ICH2-M), který zajišťuje vyšší výkon a pružnost systému. ICH2-M poskytuje i další řídící jednotku univerzální sériové sběrnice (USB), připojovací rozhraní pro místní sítě (LAN), duální řídící jednotky Ultra ATA/100 a audio funkce v rámci až šesti kanálů.

"MAC DONALD or BLADEN QUOTE"

Optimalizovaná architektura rozbočovačů Intel®

Pro usnadnění upgradu obsahuje čipset Intel® 815EM integrovanou grafiku a externí podporu grafiky AGP4X. Poskytuje i platformu, která splňuje požadavky na výkon, stabilitu a spolehlivost u těch nejnáročnějších zákazníků. Rozbočovač pro grafiku 82815EM a rozbočovač paměťové řídící jednotky AGP (GMCH2-M) obsahuje technologii pro grafiku společnosti Intel® a unifikované grafické ovladače založené na stabilním a osvědčeném softwarovém kódu Intel. 82815EM používá přímé (integrované) AGP, kterým vytváří jasné a ostré dvourozměrné a třírozměrné efekty a obrázky. 82815EM také obsahuje integrovaný hardwarem podporovaný systém kompenzace pohybu, který vylepšuje kvalitu obrazu u DVD, a výstupní port digitálního obrazu, který umožňuje propojení s plochými panelovými obrazovkami nebo klasickými televizními monitory. GMCH2-M také efektivně využívá systémovou paměť pro grafiku, operační systém a složité aplikace.

ICH2-M: Vyšší výkon a pružnost

ICH2-M má dvě řídící jednotky USB, takže nabízí přenosovou rychlost 24 Mb/s na čtyřech portech. Tím podporuje úsilí společnosti Intel dosáhnout skutečně "snadno použitelných PC". Integrace funkcí také zahrnuje duální řídící jednotky Ultra ATA/100, které prostřednictvím paměťového ovladače společnosti Intel umožňují nejrychlejší dostupné přenosové rychlosti u integrované elektroniky pro zařízení (IDE) a dodatečný výkon. ICH2-M má rozhraní AC'97, takže podporuje plný surround zvuk se zvukovým systémem Dolby* Digital, který se používá u DVD, a zároveň umožňuje propojení pomocí soft modemu. Pro připojení k síti za účelem elektronického nakupování nebo elektronického obchodování je ICH2-M vybaven rozhraním na propojení k místním sítím LAN (LCI), pomocí něhož lze zavádět řešení propojení několika sítí.

Cena čipové sady Intel 815EM při odběru 1 000 kusů je 47,59 USD.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama