ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
30. říjen 2000 - Hardware

Nový čipset AMD bude opravdu síla!

Společnost Advanced Micro Devices dnes v pařížském hotelu Ritz oficiálně uvede svůj nejnovější čipset AMD-760, který v kombinaci s procesorem AMD Athlon může udělat z počítače opravdové "dělo". Tento čipset nabídne celou řadu důležitých vylepšení, která budou plně využívat vlastnosti Athlonu a společně nabídnou špičkový výkon. Očekává se, že počítačové sestavy založené na AMD-760+Athlon budou velice silným konkurentem kombinace i850+Pentium 4.

Zásadního zvýšení výkonu bude dosaženo dvěma způsoby:

  • zvýšeným rychlosti systémové sběrnice z 200 MHz na 266 MHz, čímž se zlepší propustnost dat mezi procesorem a dalšími komponentami, zejména pak mezi procesorem a pamětí. Na tuto rychlost sběrnice samozřejmě nejsou současné Athlony stavěné, takže se připravuje 266 MHz verze těchto procesorů.
  • podporou pamětí DDR SDRAM, které proti současným modulům SDRAM PC133 disponují dvakrát větší šířkou datového pásma. Zpočátku budou podporovány dva typy pamětí: PC1600 (běží na 200 MHz a umožňuje přenos až 1,6 GB dat za vteřinu) a PC2100 (rychlost 266 MHz a schopnost přenosu až 2,1 GB/s).
Zkuste si představit, jak by asi běžel počítač s procesorem Athlon na 1,2 GHz s rychlostí sběrnice 266 MHz a pamětmi PC2100. Přesně tak totiž bude vypadat zaváděcí vlajková loď od AMD, kterou začne většina výrobců nabízet již v průběhu tohoto týdne. Ceny sestav založených na AMD-760 se budou pohybovat od 1'800 do 2'500 USD, takže budou přímo konkurovat sestavám s Pentiem 4, jež budou stát od 2'500 do 3'000 USD.

Pokud by vám zde načrtnuté výkonné stroje nestačily, připravte se na příští rok, kdy bude uvedena upravená verze čipsetu AMD-760 s příponou MP. Ta by měla podporovat až dva procesory a to už bude opravdu pořádná jízda.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama