ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
1. listopad 2000 - Hardware

Čipset AMD-760 začíná úspěšně

V pondělí to v Advanced Micro Devices doslova vřelo novinkami - kromě Athlonů pro 266 MHz sběrnici na frekvenci 1.0, 1.133 a 1.2 GHz byl totiž uvolněn netrpělivě očekávaný čipset AMD-760. Nejdůležitější vlastností AMD-760 je samozřejmě podpora 266 MHz sběrnice a pamětí PC1600 a PC2000 DDR SDRAM, což umožní základním deskám využít maximálního výkonu nejnovějších procesorů.

AMD-760 obsahuje AMD-761 North Bridge, který zvládne obsloužit až 4 GB paměti DDR SDRAM a grafiku AGP 4x. AMD 766 South Bridge pak čipset doplňuje o podporu rychlého diskového rozhraní ATA/100 a čtyř USB portů. Další vlastnosti jsou podobné konkurenčním čipsetům od VIA nebo ALi - chybí pouze integrovaná zvuková karta AC97 a softwarový modem, což na druhou stranu není příliš velká škoda, protože uživatelům tak zůstává možnost svobodné volby a nemusí platit za nic, co nepotřebují. AMD-760 je prvním DDR čipsetem, který je dostupný ve větším množství, což pochopitelně vítají velcí výrobci základních desek, kteří představí během několika dnů své první produkty vystavěné právě na tomto čipsetu. Za všechny jmenujme například ABIT, FIC, Gigabyte, ASUS, MSI, Biostar, AOpen, DFI, EPoX a SuperMicro.

Protože jen samotný čipset přijde na 39 USD, můžeme očekávat, že na něm založené základní desky budou dražší, než ostatní desky pro platformu Socket A. O něco dražší budou také paměti, takže počítač s nejnovějším Athlonem jistě nebude levnou záležitostí z kategorie "za hubičku".

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama