ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
3. listopad 2000 - Hardware

Intel opět zlevňuje své Pentium III

V současné době je vhodný čas pro nákup hardware, neboť ceny většiny komponent stále klesají a klesají. Zlevňování se týká v první řadě pamětí, které lze koupit pod 1900,- Kč včetně daně a je poměrně velká šance, že ceny ještě o nějaký ten kousek klesnou.

Snížení cen oznámil i největší výrobce procesorů Intel a to hned u tří svých modelových řad: Pentia III, Celeronu a Xeonu. Výrazný pokles zaznamenalo Pentium III na 1 GHz, které dříve stálo 669 USD a podle nových ceníků přijde na 465 USD. Stejně tak Pentium III s rychlostí 933 MHz klesá ze 508 USD na 348 USD, což je zlevnění o celých 32%.

Celeron 700 MHz stál původně 138 USD, nyní přijde na 88 USD, přičemž o 50 MHz pomalejší verze zůstává na 83 USD. Mobilní Celeron 650 MHz zlevnil ze 181 USD na 134 USD.

Změny se dotkly také výkonných procesorů Xeon, jež jsou určené pro pracovní stanice a servery. 1 GHz Xeon, který stál 719 USD, si nyní můžete pořídit za 515 USD.

Pro srovnání: 1 GHz Thunderbird od AMD stojí 254 USD, 950 MHz verze pak 223 USD, což je ve srovnání s Intelem podstatně méně. Připočteme-li k tomu fakt, že procesory Thunderbird disponují při stejné rychlosti jádra vyšším výkonem, nabízí se otázka, proč by si zákazník vlastně měl kupovat Intel.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama