ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
3. listopad 2000 - Hardware

IBM zrušilo notebooky s Transmetou

Transmetu, která se tak úspěšně prosadila na trhu s mobilními počítači, potkalo první vážné zklamání, neboť společnost IBM zrušila své plány na notebooky ThinkPad 240 osazené procesorem Crusoe. Důvod tohoto kroku nebyl zveřejněn, tiskový mluvčí IBM pouze prohlásil, že tyto notebooky by nezapadaly do současného marketingového plánu, což zní poněkud paradoxně, neboť ThinkPad 240 již byl prezentován na výstavě PC Expo. Objevily se spekulace, že za stažení projektu může nízký výkon procesorů Crusoe, které doslova propadly ve srovnávacích testech s Intelem. Pokud jsou tyto domněnky založené na pravdě, čeká možná Transmetu podobný osud, jako celou řadu ostatních výrobců CPU jako byl Centaur, Cyrix a další. Procesory Crusoe jsou známé svou technologií provádění kódu skrze tzv. "code-morphing", který je patrně příčinou nižšího výkonu. Například Crusoe na 700 MHz nabízí zhruba stejný výkon, jako o 100 MHz pomalejší Pentium. Z některých testů dokonce vyplývá, že výkon Transmety je ještě o něco nižší.

Transmeta je nováčkem na trhu a specializuje se na výrobu procesorů, které spotřebují méně elektrické energie, než čipy od Intelu nebo AMD. Notebooky vystavěné na této platformě jsou lehčí a úspornější než většina jiných notebooků.

Podporu Transmetě původně přislíbily společnosti Sony a celá řada dalších a rozhodnutí IBM montovat tyto procesory do notebooků ThinkPad bylo pro Transmetu významným vítězstvím. Obrácení směru pak vrhá na tyto procesory velmi nepříjemný stín.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama