ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
20. listopad 2000 - Hardware

Pentium 4 má dnes svou premiéru

Společnost Intel potvrdila, že dnes představí několikrát odložený procesor Pentium 4, který by se měl stát vlajkovou lodí výrobního programu. Jak ale bývá u Intelu zvykem, novinka nebude zpočátku k mání každému - nejprve bude vyráběna pouze v malých sériích, které budou dodávány vybraným distributorům. Běžný uživatel si tak bude muset počkat v nejlepším případě do začátku příštího roku, kdy by se výroba měla rozjet na plné obrátky.

Představeny budou modely na rychlostech 1,4 a 1,5 GHz, přičemž zásadní by měla být nová architektura navržená tak, aby umožnila dosažení vyšších frekvencí jádra, ale i vyššího výkonu v oblasti multimédií jako je například editace zvuku nebo videa. Do poloviny příštího roku bude možné počítače osazovat pouze jedním procesorem, nicméně ve druhém pololetí se zákazníci požadující maximální výkon mohou těšit na příchod dvouprocesorových systémů. To poněkud kontrastuje s dřívější prezentací Intelu, na které bylo řečeno, že ideální platforma pro pracovní stanice je systém se dvěma procesory.

Očekává se, že systémy založené na Pentiu 4 budou díky čipsetu i850 a pamětem Rambus poměrně drahé a ve srovnání s podstatně levnějšími procesory vyráběnými AMD nebudou nabízet tak dobrý poměr cena/výkon. Možná i z tohoto důvodu zůstanou minimálně do začátku roku 2002 ve výrobním plánu procesory Celeron a Pentium III.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama