ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
20. listopad 2000 - Hardware

Ceny pamětí klesají - neváhejte a nakupujte!

Ceny pamětí SDRAM již několik týdnů klesají a v současné době se pomalu ale jistě blíží okamžik, kdy dosáhnou svého minima. Například 64 MB PC100 lze koupit i pod 1400,- Kč včetně daně. Vzhledem k blížícím se vánočním svátkům lze ale v brzké době očekávat zvýšený zájem o počítačové sestavy a komponenty, které se objeví pod vánočním stromečkem. Větší zájem o počítačové sestavy přijde i ze strany firem, které koncem roku hledají způsoby, kterak snížit daňový základ a velice často volí jako jeden ze způsobů nákup výpočetní techniky. To se pochopitelně promítne na růstu cen veškerého hardware, tedy i pamětí.

Je poměrně těžké určit okamžik, kdy ceny začnou opět stoupat, nicméně podle nejmenovaného odborníka na ceny hardware na českém trhu se tato chvíle blíží patrně posledním termínem pro nákup pamětí bude tento týden.

Pokud tedy uvažujete o zvýšení výkonu svého počítače, máte patrně ideální příležitost, která se může ale nemusí opakovat až v prvním čtvrtletí příštího roku, kdy zájem zákazníků o hardware na krátký čas opadne.

Podívali jsme se do ceníků sedmi českých počítačových firem na ceny pamětí DIMM 168pin 64 MB SDRAM PC 100. Ceny jsme zjišťovali z ceníků vystavených na webových stránkách v sobotu 18. listopadu. V závorce uvádíme cenu, za kterou bylo 64 MB prodáváno koncem října a procentuální změnu k tomuto datu

Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama