ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
28. listopad 2000 - Hardware

VIA připravuje procesor Ezra

V příštím roce představí společnost VIA svůj nový procesor Ezra založený na jádře Cyrix vyvinutém již neexistujícím týmem Centaur.

Z dosud známých informací je zatím jisté, že Ezra bude vyráběn technologií 0,13 mikronů v měděném provedení, bude mít novou architekturu vyrovnávacích pamětí a měl by být schopen zpracovávat až tři instrukce během jediného taktu, což umožní nová aritmeticko-logická jednotka s vylepšenou možností předpovídání průběhu instrukcí. Místo dosud používaných instrukcí 3DNow! bude novinka nabízet sadu SSE, kterou můžeme najít v procesorech Intel.

Předpokládané počáteční rychlosti příliš nepřekvapují a je zřejmé, že i tento procesor bude určen především pro nejnižší segment trhu. První procesory, které by se měly objevit v polovině příštího roku poběží na rychlostech 700 až 900 MHz a k dispozici budou mít 256 KB cache. Ve druhém pololetí se pak můžete těšit na mobilní verzi s rychlostí 700 až 1000 MHz a variantu se sníženou spotřebou elektrické energie s rychlostmi od 600 do 800 MHz určenou především pro subnotebooky a set-top-boxy.

Je zřejmé, že tento procesor nebude schopen ani při hodně velké dávce fantazie ohrozit postavení špičkových procesorů Thunderbird či Pentium a podle všeho ani Duronů a Celeronů, nicméně při nasazení příznivé cenové hladiny se může uchytit alespoň v nejlevnějších sestavách.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama