ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
29. listopad 2000 - Hardware

Seagate uvádí nové pevné disky Cheetah

Tisková zpráva

Společnost Seagate Technology oznámila uvedení na trh dvou nových diskových mechanik z rodiny Cheetah 10K - Cheetah 36XL a Cheetah 73LP. Disky Cheetah jsou speciálně zkonstruovány pro náročnou službu v serverech pro e-komerci, serverech pro oddělení, A/V a data mining aplikace, tedy pro aplikace, které jsou životně závislé na parametrech, jako je výkon, spolehlivost a vysoká paměťová kapacita. Tyto dva disky svými parametry - krátkou dobou vyhledávání, možností volby 4 nebo 16 MB paměti V-code cache, nízkou spotřebou elektrické energie, tichým chodem a možností výběru rozhraní Ultra 160 SCSI nebo Fibre Channel 2 Gbit zajistily, že společnost Seagate v současnosti dodává nejkompletnější řadu vysoce výkonných diskových mechanik pro životně důležité komerční aplikace. Nové disky Cheetah začnou být dodávány na trh v prvním čtvrtletí roku 2001.

"Společnost Seagate má díky svému postavení pionýra v oblasti disků s 10 000 otáčkami nesrovnatelné zkušenosti při poskytování řešení pro nejnáročnější potřeby v podnikové sféře," řekl Brian Dexheimer, výkonný vicepresident pro oblast prodeje, marketingu a zákaznického servisu u společnosti Seagate technology. "Poslední Cheetahy upevnily pozici společnosti v této oblasti zejména nárůstem rychlosti přenosu dat až o 59%, snížením energetických nároků o 9% a konstrukcí, která je tvořena méně díly než u předešlé generace disků Cheetah. Je tedy jasné, že se takto sníží cena a zvýší spolehlivost."

Cheetah 36XL a Cheetah 73LP - v detailu

Rodina disků Cheetah získala nesčíslné množství ocenění a poct od různých průmyslových subjektů. V současnosti je pátá generace nejnovějších disků Cheetah 36XL a 73LP připravena poskytovat legendární výkon a spolehlivost.

Cheetah 36XL dosahuje průměrné doby vyhledávání 5,2 ms, rychlosti přenosu formátovaných dat až 46,1 MB/s při příkonu 9W - nejmenším v celé řadě. Nízký příkon znamená, že Cheetah 36 XL je při svém běhu chladnější než disky předešlé generace. Cheetah 36XL se dodává v kapacitách 9.2, 18.4. a 36.7 GB, a naplňuje tak různé kapacitní požadavky uživatelské komunity.

Cheetah 73LP je disk s nízko profilovou konstrukcí, která umožňuje uložit až 73 GB dat s cílem umožnit podnikům umístit více paměti do serverových skříní. Vyznačuje se hustotou zápisu 18 Gb/in2, střední dobou vyhledávání 4,6 ms, rychlostí přenosu formátovaných dat až 63,9 MB/s a to vše při odběru nižším než 10,3 W (SCSI). Cheetah 73LP se pro aplikace, kde je důležitý trvalý proud dat, jako je audio nebo video, dodává se 16 MB paměti cache V-code. Model Cheetah 73LP se dodává jak s rozhraním Ultra 160 SCSI, tak Fibre Channel 2Gb, zatímco Cheetah 36XL se dodává pouze s rozhraním Fibre Channel. Navíc s disky Cheetah 73LP společnost Seagate uvádí svůj rotačně vibrační ochranný systém, který monitoruje pohyb disku ve vztahu ke skříni nebo vzhledem k uchycení diskové mechaniky, poskytuje zpětnou vazbu k servosystému mechaniky, a redukuje tak chyby vzniklé špatným umístěním čtecí hlavy nad stopou způsobené rotačními vibracemi skříně nebo systému uchycení.

Oba disky Cheetah dosahují střední doby mezi poruchami 1 200 000 hodin (MTBF - Mean Time Between Failure) a je na ně poskytována pětiletá záruka. Maloobchodní cena za jednu testovací jednotku disku Cheetah činí u 36XL a kapacitách 9,2, 18,4 a 36,7 GB po řadě 246, 365 nebo 615 USD. Doporučená maloobchodní cena jedné testovací jednotky Cheetah 73LP při kapacitě 73 a 36GB je 1139 a 615 USD. Maloobchodní ceny na trhu nových disků Cheetah se budou měnit a budou určovány autorizovanými reselery společnosti Seagate. Nové disky Cheetah se na trhu objeví v 1.čtvrtletí roku 2001.

3D ochranný systém - výhoda společnosti Seagate

Součástí ochranného systému mechaniky je ochranný systém G-Force a SeaShell. Ochranný systém G-Force je založen na systémovém přístupu při konstrukci hlavních komponent diskové mechaniky - motorů, hlaviček, vystavovacích ramének a disků tak, aby byly méně citlivé na rázy. Navíc se diskové mechaniky Seagate dodávají v ochranném obalu SeaShell. SeaShell je prohlubněmi vyztužený transparentní obal, který ochraňuje disk před elektrostatickými výboji a také jej chrání proti vnějším nárazům a rázům. SeaShell, který byl testován hlavními OEM, desetkrát snižuje účinky nárazu při pádu z výšky dvanácti stop proti standardnímu balení disku v sáčku ESD.

Datová ochrana zajišťuje maximální integritu dat a umožňuje vyhnout se ztrátě dat při provozování systémových aplikací. Do ochranného systému dat patří výlučná technologie SAMS (Advanced Multidrive System), kód pro opravu chyb ECC (Error Correction Code), Safe Sparing a ochrana datové cesty.

Ochrana diagnostikou - obsahuje SeaTools, Web-Based Tools a služební program DriveSelf Test analyzující systémové události s cílem pomoci uživateli diagnostikovat nebo předpovídat potenciální poruchy funkcí.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama