ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
30. listopad 2000 - Hardware

Čipset pro AMD s integrovanou grafikou

Ačkoli ceny čipsetů a tím i základních desek schopných pracovat s procesory AMD jsou výrazně dražší, než základní desky pro Intely, prodalo se během třetího čtvrtletí již 1,5 milionu Duronů. Jedním ze způsobů, kterak lze snížit cenu počítačové sestavy, je integrace některých zařízení (typicky zvukové karty, grafické karty, síťové karty) na základní desku, čímž zákazník ušetří, neboť nemusí platit za samostatné karty. Pro AMD zatím ale neexistoval čipset s integrovanou grafikou - to je od tohoto týdne minulost.

Nový čipset VIA ProSavage KM133 vychází z typu KT133 a používá grafické jádro z S3 Savage 4 3D společně s architekturou sdílení paměti, kterou najdete například u desek s čipsetem i815. Podobně jako i815E může i KM133 používat slot AGP 4x buď pro samostatnou grafickou kartu nebo pro přídavné zásuvné moduly s vyrovnávací pamětí pro textury. Zajímavě tento čipset vychází ze srovnávacích testů, kde je údajně o 25 až 33 procent výkonnější, než čipset i815 s grafickým jádrem 752.

Společně s již existujícím KT133A nabízejí všechny tři čipsety VIA podporu 200/266 MHz sběrnice, můžete je osadit paměťovými moduly PC100 a PC133 SDRAM a samozřejmě nechybí ani technologie úspory elektrické energie PowerNow 2.0. Cena čipsetu KM133 se bude pohybovat kolem 40 USD, odvozená verze KL133 bez integrované grafiky bude o něco lacinější.

Pokud právě přemýšlíte nad tím, jaký čipset by měla mít deska, do které si zasadíte AMD Duron, pak vám snad pomůže stručný přehled dostupných čipsetů:

  • KT133 se zaměřuje především na trh výkonných počítačů.
  • KM133 je určena pro uživatele, kteří požadují rozšiřitelnost počítače.
  • KL133 je cílena na spodní segment trhu počítačů s cenou pod 500 USD, takže desky s tímto čipsetem budou určeny spíše pro nenáročné uživatele.
Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama