ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
30. listopad 2000 - Hardware

Gigabyte nabízí základní desky pro všechny

Tisková zpráva

Společnost Gigabyte, jeden z předních výrobců výkonných základních desek, začala dodávat novou sérii postavenou pro procesory AMD a víceprocesorové systémy Intel.

Technologicky nejzajímavější je bezesporu deska GA-7DX, která přinesla koncovým zákazníkům jako první na světě technologii dvojnásobně rychlé DDR (Double Data Rate) paměti, schopné pracovat na 200 a 266 MHz. Jedná se o desku postavenou na originálním čipsetu od AMD, AMD-761, a je určena pro procesory v pouzdru Socket A - v tuto chvíli AMD Athlon a AMD Duron. Díky kontroléru od AMD podporuje tato základní deska procesory AMD Athlon se 266- a 200 MHz systémovou sběrnicí a odpovídající PC2100 DDR266 nebo PC1600 DDR200 paměti. Díky dvojnásobné datové propustnosti, což znamená až 2,1 GB/s, je deska GA-7DX jedinečným základem pro výkonné servery, pracovní stanice a high-end PC. Aby unikátní výkon tohoto systému nebrzdily další periferie, podporuje zabudovaný řadič též ATA-100 pro připojení pevného disku.

V zájmu zajištění maximálního komfortu pro koncové uživatele i správce systémů, vyvinul Gigabyte technologii EasyTuneIII, díky níž je možné veškerá nastavení desky provést pomocí utility z prostředí Windows - bez jakéhokoliv otevírání počítače a přemisťování propojek či přepínačů. Druhým bonusem je @BIOS, nástroj pro jednoduchou a bezpečnou aktualizaci Biosu prostřednictvím Internetu. Kromě již zmíněných předností a obvyklé výbavy je součástí GA-7DX zvukový systém Creative, čelní IrDA a USB konektory, hardwarový monitor a systém STR (Suspend-To-RAM) s probouzením z klávesnice či myší.

Druhou novinkou od Gigabyte je základní deska GA-7ZM, opět pro procesory AMD, ale tentokrát vycházející z možností čipsetu VIA. Do pouzdra Socket A je možné zasunout libovolný procesor AMD Athlon či Duron od 500 MHz výše, pracující se základní sběrnicí FSB na frekvenci 100/110/115/120/124 či 133. Deska automaticky zjistí nejvhodnější napájecí napětí pro procesor a do 3 slotů pojme až 1,5 GB SDRAM paměti na 100 či 133 MHz a 3,3 V. Možnosti dalšího osazení určují následující sloty: 1 x AMR (Audio Modem Riser), 1 x AGP s podporou 4X, 3 x PCI, 3 x zvukový, 4 x USB a 2 x Ultra DMA 33/66 IDE řadič.

Deska GA-7ZM podporuje pokročilé ACPI funkce Win98 a Win2000, DMI, INT13 (>8,4 GB disky), antivirovou ochranu, bootování z IDE1 až 4, SCSI, LS120, ZIP a CD-ROMky, Wake-On-LAN, STR, automatickou detekci a hlášení problémů, atd.

Na závěr jsme si ponechali základ pro špičkový server se dvěma procesory v kabátu Socket 370, potažmo Intel. Deska GA-6VXD7 je určena pro procesory Intel FC-PGA Pentium III nebo kompatibilní, s frekvencí základní sběrnice 100 či 133 MHz - díky násobiči 3x až 9,5x i pro ty budoucí, gigahertz konečně přesahující. Pořádný server musí mít pořádnou paměť, a tak 4 volné 168bitové DIMM sloty pojmou až 2 GB PC100/PC133 SDRAM nebo VCM SDRAM paměti. Všechny obvyklé sloty, rozhraní a standarty pak ještě doplňuje 4kanálový zvukový systém Creative CT5880. Deska je vyráběna 6vrstvou technologií v rozměrech ATX (30,5 x 24,4 cm) a pro vyšší spolehlivost výsledného systému je osazena unikátní technologií společnosti Gigabyte - DualBIOS.

Na náš trh tyto základní desky dodává například společnost Actebis Computer.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama