ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
1. prosinec 2000 - Hardware

Představují se čtyři nové základní desky

MSI představila základní desku K7 Master založenou na čipsetu AMD-760, která je díky svým vlastnostem a předchozím kvalitním deskám pro Athlony považována za jednu z nejslibnějších v této kategorii produktů. Rozšiřující karty do této desky budete moci zasazovat do pěti slotů PCI, jednoho AGP a jednoho CNR slotu. Pro paměti jsou připraveny čtyři patice, přičemž podporovány budou moduly DDR SDRAM o celkové kapacitě až 4GB. Zajímají-li vás další podrobnosti, podívejte se na oficiální stránku.

Další novinkou na poli základních desek je IWill KA266-R, která je zajímavá především tím, že je jako vůbec první založena na čipsetu ALi MAGiK 1. K dispozici budou tři sloty pro paměti DIMM, pět slotů PCI a jeden AGP. Ačkoli nejde o zrovna špičkový motherboard, nabízí KA266-R integrovaný diskový řadič typu IDE RAID, což jej staví alespoň trochu výše nad průměrné desky pro tuto platformu.

O něco méně známá společnost SOYO nechce zaspat dobu a připravila dvě základní desky s paticí Socket A pro Durony a Athlony, ovšem nezapomněla ani na Socket 370, do kterého je možné zasadit čipy od Intelu.

Pro příznivce AMD je tu model SY-K7ALA-R s čipsetem ALi MAGiK, který zvládne jak 200 MHz, tak i 266 MHz rychlost systémové sběrnice. Předpokládá se, že SY-K7ALA-R přijde zhruba na 129 USD.

Stejná základní deska pro Intely bude používat čipset ALi Aladdin 5 a měla by být o 10 USD levnější.

Obě novinky samozřejmě podporují nové paměti DDR SDRAM, přičemž pro paměťové moduly jsou připraveny tři patice. Pro rozšíření lze použít pět PCI slotů a jeden AGP slot. Diskový řadič zvládne všechny rychlosti počínaje ATA33 přes ATA66 až po ATA100, což bude v brzké době standard. Žádným překvapením nejsou dva sériové a jeden paralelní port, příjemně pak potěší infračervený port pro bezdrátové připojování zařízení.

USB je zatím podporováno pouze ve verzi 1.1, což je poměrně velká škoda, neboť USB 2.0 zvládá mnohem vyšší rychlost přenosu. Zákazníky, kteří obracejí každou korunu jistě potěší ušetřené penízky za zvukovou kartu, neboť ta je integrována přímo na základní desce, příznivci přetaktování pak uvítají možnost nastavování frekvence procesoru, systémové sběrnice, takt PCI i napájecí napětí přímo z BIOSu.

Součástí dodávky bude i malý bonus v podobě CD-ROMu od Symantecu, který bude obsahovat programy Norton AntiVirus, NortonGhost a Virtual Drive.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama