ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
1. prosinec 2000 - Hardware

Přehrávač MP3 Iomega HipZip k dostání u nás

Společnost Actebis Computer o sobě v poslední době dává poměrně hodně vědět prostřednictvím tiskových zpráv, v nichž informuje o uvádění svých nejžhavějších novinek. Na český trh se díky této firmě dostala další novinka - přehrávač digitální hudby Iomega HipZip. Podívejme se tedy do tiskové zprávy na podrobnější informace o tomto zajímavém zařízení:

Digitální přehrávač Iomega HipZip reprodukuje hudbu uloženou na 40 MB discích PocketZip, což výrazně snižuje náklady na tvorbu přenosných hudebních kolekcí. Dále HipZip podporuje formát WMA (Windows Media) a správu autorských práv DRM (Digital Rights Management) zajišťující ochranu komerčních nahrávek a práv jejich autorů a distributorů.

Díky 40 MB diskům PocketZip prolamuje HipZip další cenovou bariéru přenosné digitální hudby, poskytuje zcela nové řešení, levnější než systémy s Flash pamětmi. Právě cena dosud brání masovějšímu rozšíření stávajících MP3 přehrávačů. Přepisovatelné disky PocketZip, dříve známé pod značkou Click!, mají oproti klasickému CD čtvrtinové rozměry, jsou uložené v ocelovém pouzdru a vejde se na ně více hudby než na CD. Disky PocketZip jsou postaveny na stejné technologii jako oblíbené a oceňované Zipy. Nezanedbatelnou výhodou HipZipu je schopnost ukládání i jiných než zvukových souborů - na jednom PocketZipu si tak na služební cestu můžete vzít jak oblíbené cédéčko, tak i potřebné dokumenty.

Jako výchozí přehrávač byl pro HipZip zvolen Microsoft Media Player 7, jenž zároveň dostává každý zákazník na přiloženém CD. Tento software poskytuje kompletní, ověřené řešení pro správu audio- i videosouborů, internetových rádii a hudebních CD, a navíc umožňuje přenos digitální hudby pomocí jednoho kliknutí. Díky formátu Microsoft Windows Media se na jeden PocketZip vejde 80 minut digitální hudby nebo mluveného slova a prostřednictvím MWM Rights Manageru je možné aktuální nahrávky nakupovat i v internetových on-line obchodech.

Přehrávač HipZip se díky svým rozměrům, 10,7×7×2,9 cm, vejde uživateli do dlaně a zpřístupní mu hudbu kdykoliv a kdekoliv, s pomocí anti-skip konstrukce a 2 MB vyrovnávací paměti dokonce bez přerušování. HipZip používá operační systém iObjects Dadio a spolupracuje s většinou používaných hudebních formátů, včetně zmíněných Windows Media (s licencováním) a MP3 (bez licencování), softwarově je možné výhledově doplnit i dekódování Dolby AAC. Na velkém podsvětleném displeji vidí uživatel veškeré potřebné údaje, ovládání je díky intuitivnímu prostředí a ergonomickým ovládacím prvkům velmi snadné. Pro úpravu zvuku lze využít ekvalizér a prostřednictvím rychlého USB rozhraní přenést soubory během okamžiku. Na nabíjecí lithium-iontové baterie můžete hrát v kuse zhruba 12 hodin.

Přehrávač se dodává s obalem na cesty, sluchátky, veškerými kabely, dvěma 40 MB PocketZip disky a CD s příručkou a softwarem - kromě Microsoft Media Playeru 7 dostává uživatel s HipZipem též MusicMatch Jukebox Plus pro Macintosh a software pro vytváření kolekcí a stahování hudby z Internetu a CD pro Windows i Macintosh.

Další informace lze získat přímo na internetových stránkách www.actebis-sro.cz.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama