ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
9. leden 2001 - Hardware

VIA přichází s boxovanými procesory Cyrix III

Podle této tiskové zprávy společnost VIA představila boxovanou verzi svých procesorů Cyrix III na rychlostech 600, 650 a 667 MHz. Boxovaná verze má, narozdíl od té klasické, chladič a na výrobek je dávána tříletá záruka.

Chlazení je zajištěno pasivním chladičem na kterém je připevněn větráček s kuličkovým ložiskem, jež proti větráčkům s kluzným ložiskem poskytuje vyšší životnost. Součástí dodávky je i vícejazyčný manuál k instalaci. Aby se předešlo možnosti distribuce falešných produktů, je procesor opatřen nálepkou s hologramem, která potvrzuje jeho pravost.

Z technických parametrů zmiňme například výrobní technologii 0,15 mikronů, systémovou sběrnici na rychlosti 100 MHz, 128 KB L1 cache a 64 KB L2 cache a napájecí napětí 1,5 V.

Cyrix III, založený na jádru Samuel II, je kompatibilní s platformou Socket 370 (tj. lze jej zasadit do základních desek pro Intel Pentium III a Celeron) navržený původně ještě společností Centaur jako WinChip. Výrobek je určen především pro spodní segment trhu a pro levné počítače s nízkými nároky na výkon. Svým výkonem a jednotkou pro výpočty s plovoucí desetinnou čárkou běžící na poloviční rychlosti jádra odpovídá svými parametry přibližně procesoru AMD K6-2.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama