ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
12. leden 2001 - Hardware

Sedm nových základních desek od ECS

Pojďme se stručně podívat na sedm základních desek ECS, které by se brzy měly objevit na trhu.

Čipset VIA Pro266

  • P6VPM - základní deska pro platformu Socket 370 založená na kvalitním čipsetu VIA Apollo Pro 266 je navržena v provedení MicroATX. Deska nabízí dva sloty pro paměti DIMM, jeden slot AGP a tři sloty PCI. Na trh by měla přijít do konce ledna
  • P6VPA - další deska pro procesory v provedení Socket 370 s čipsetem VIA Apollo 266. Na rozdíl od předcházející bude tato v provedení ATX. Osadit jí budete moci jak pamětmi typu DDR DIMM, tak i SDR DIMM, přičemž pro každé moduly budou k připravené dvě pozice. Přídavné karty bude možné zasazovat do jednoho slotu AGP, jednoho ACR a pěti PCI. Očekávaný termín uvedení: únor 2001.

Čipset Intel 850

  • P7ICA - základní deska pro procesory s paticí Socket423 (tj. Pentium 4) založená na čipsetu i850. Oficiální představení je očekáváno v dubnu.

Čipset Intel 815EP

  • P6IPA - deska v provedení ATX se Socketem 370 určená pro Celerony typu FC-PGA na 66 MHz sběrnici a Pentia III typu FC-PGA s FSB na rychlosti 133 MHz. Díky čipsetu i815EP můžete počítat s podporou diskového rozhraní ATA/100, integrovaným zvukem a modemem AC97. Pro paměťové moduly budou připraveny tři banky typu DIMM, karty pak bude možné zasazovat do šesti slotů PCI, jednoho AGP a jednoho CNR.
  • P6IPM - obdoba předchozí desky v provedení MicroATX s několika podstatnými rozdíly. Desku lze osadit dvěma paměťovými moduly PC100/133 s maximální kapacitou 512 MB, pro rozšiřující karty jsou pak připraveny pouze dva sloty PCI, jeden AGP, jeden ISA a jeden CNR.

Čipset SiS 635

  • P6S5A - základní deska pro platformu Socket 370, která s největší pravděpodobností bude vůbec první deskou založenou na čipsetu SiS 635. ECS plánuje uvedení tohoto motherboardu na konec prvního čtvrtletí. Z technických parametrů jmenujme tři pozice pro 184 pinové paměti DIMM typu PC1600/PC2100 DDR SDRAM, jeden slot AGP a pět PCI.
  • K7S5A - na tento motherboard si budeme muset počkat do dubna nebo května. Podobně jako předchozí desky, bude i tato založena na DDR čipsetu společnosti SiS. Parametry by měly být obdobné jako u P6S5A.
Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama