ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
17. leden 2001 - Hardware

AMD představilo mobilní Duron

Společnost Advanced Micro Devices oficiálně představila svůj Mobile Duron, což je historicky první procesor založený na jádře K-7 určený pro přenosné počítače. Nový čip bude začínat na rychlostech 600 a 700 MHz, přičemž napájecí napětí je 1,4 V, což je méně než vyžadují Durony pro stolní počítače. Nižší napájecí napětí má přinést menší spotřebu elektrické energie, což je jeden z nejdůležitějších parametrů procesorů pro notebooky. Mobile Duron bude vyráběn v továrně Fab25 v texaském Austinu hliníkovou technologií 0,18 mikronů. Z dalších parametrů zmiňme rychlost sběrnice 200 MHz (DDR), 192 KB vyrovnávacích pamětí a technologii 3DNow! Velkým překvapením je informace o tom, že mobilní Durony nemají implementovanou správu napájení PowerNow!, která by měla být doplněna až v budoucí generaci.

Podporu novému produktu přislíbila například společnost NEC, která chce Mobile Duronem na 700 MHz osazovat svou řadu notebooků LaVie U. Tyto notebooky nabídnou zákazníkům 14-ti a 13-ti palcové TFT displeje, 20 GB pevný disk a mechaniku CD-R/RW nebo DVD-ROM. Všechny nové modely by měly být v prodeji již 25. ledna.

Důležité budou samozřejmě i ceny, za které budou mobilní Durony prodávány: 700 MHz varianta bude stát 123 USD, 600 MHz pak 75 USD.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama