ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
23. leden 2001 - Hardware

AMD porazilo Intel

Procesor Athlon vyráběný společností AMD byl v hodnocení analytiků z Microprocessor Report vyhlášen nejlepším procesorem roku 2000. Athlon zvítězil již v loňském kole, což potvrzuje kvalitu této procesorové řady.

Athlon získal ocenění za to, že jako první dosáhl hranice 1 GHz a na základě soustavného a důkladného vylepšování v průběhu roku (nejprve integrace L2 cache na čip a následně dosažení rychlosti 1,1 a 1,2 GHz).

Proti Athlonu stálo Intel Pentium 4, ovšem podle předpokladů odešla tentokrát společnost Intel v pozici poraženého. To může být i následkem toho, že loňský rok Intel pronásledovala smůla, která začala stažením čipsetu i820 (důvodem byly problémy s paměťovým řadičem), na jménu firmě nepřidal ani nedostatek procesorů Pentium III vyráběných měděnou technologií a finální ránu Intelu zasadil procesor Pentium III na 1,13 GHz (problémy se stabilitou) a zrušení slibného projektu Timna.

V méně atraktivní kategorii procesorů pro přenosné počítače zvítězil Intel, který zabodoval především svou technologií úspory elektrické energie SpeedStep. Konkurentem byla především Transmeta a její procesor Crusoe, ovšem díky slabým výkonům v aplikacích bylo o vítězi prakticky předem rozhodnuto.

V kategorii procesorů pro servery a pracovní stanice vyhrál procesor UltraSPARC III vyráběný společností Sun Microsystems, který porazil Intel Pentium III Xeon a IBM Freeway.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama