ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
29. leden 2001 - Hardware

Nové integrované čipsety VIA

Pojďme se podívat na integrované čipsety připravované společností VIA pro základní desky, jež bude možné osazovat procesory Intel a AMD.

Pro platformu Intel

  • PLE133T - čipset, který je analogický s PLE133 určený pro procesory Pentium III (Tualatin) s integrovaným grafickým akcelerátorem Trident Blade 2D/3D. Nebude podporovat možnost zapojení externí AGP grafické karty. První vzorky tohoto čipsetu by se měly objevit ještě tento měsíc.
  • PL133T - obdoba čipsetu PLE133T, od kterého se odlišuje integrací grafického jádra Savage4. Stejně jako v předchozím případě nebude podporována externí AGP grafika. Uvedení PL133T je očekáváno v březnu.
  • PL266T - bude podporovat platformu Pentium III (Tualatin), paměti PC133 SDRAM, DDR SDRAM, V-Link (sběrnice propojující South a North Bridge s propustností 266 MB za sekundu), integrovaná grafika Savage4. Taktéž nebude podporovat externí AGP grafiku. První zkušební vzorky jsou očekávány v březnu, výroba by se měla rozjet ve třetím čtvrtletí tohoto roku

Pro platformu AMD

  • KM133 - analogie čipsetu Apollo Pro133A s integrovaným grafickým jádrem Savage4. Tento čipset je ve výrobě již od prosince loňského roku.
  • KL133 - obdoba čipsetu KM133 lišící se chybějící podporou externí AGP grafiky. Stejně jako KM133 i tento čipset je vyráběn již od loňského prosince.
  • KLE133 - vychází z čipsetu KL133, disponuje integrovaným grafickým jádrem Trident Blade 2D/3D. Zkušební vzorky byly uvolněny v prosinci, datum zahájení výroby zatím nebylo upřesněno.
  • KM133A - čipset, který ve své podstatě není ničím jiným, než KM133 s podporou 266 MHz systémové sběrnice. Výroba se rozjela tento měsíc.
  • KL133A - čipset založený na KL133 který se liší pouze podporou 266 MHz systémové sběrnice. Výroba byla zahájena tento měsíc.
  • KL266 - tento čipset podporuje 266 MHz FSB, paměti PC133 SDRAM, DDR SDRAM, sběrnici V-Link se šířkou datového toku 266 MB/s, disponuje integrovanou grafikou Savage4 a neumožňuje zapojení externí AGP grafické karty. První vzorky budou k dispozici v dubnu 2001, zahájení výroby je plánováno na třetí čtvrtletí.
Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama