ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
2. únor 2001 - Hardware

Intel připravuje 1 GHz mobilní Pentium III

Intel vypustí svůj první gigahertzový procesor pro přenosné počítače v březnu, tedy pouhý měsíc po uvedení 700 MHz Pentia III a 500 MHz verze stejného procesoru se sníženou spotřebou elektrické energie.

V březnu se můžeme také těšit na mobilní Celeron běžící na rychlosti 750 MHz, v květnu pak bude následovat 800 MHz Celeron a ve třetím čtvrtletí se můžeme těšit na tento procesor s rychlostí jádra 850 a 900 MHz.

Výrobní plány Intelu v oblasti přenosných počítačů jsou směrovány do tří segmentů trhu: standardní notebooky, "tenké a lehké" notebooky a sub-notebooky. K uvedeným chce Intel přidat čtvrtý segment tzv. mini-notebooky, ovšem v tuto chvíli nelze předpovědět, jak se tyto produkty budou lišit od stávajících.

Procesory Pentium III a Celeron 500 MHz se sníženou spotřebou elektrické energie, jež byly uvedeny tento týden, jsou primárně určeny pro sub-notebooky, kde by měly konkurovat Transmetě Crusoe. Tyto čipy nabízejí srovnatelné parametry úspory energie, ovšem zaostávají v rychlosti jádra. Na třetí čtvrtletí je naplánováno uvedení 600 MHz Pentia III, které by v září mělo být vystřídáno 700 MHz procesorem Tualatin s 512 KB L2 cache integrované přímo na čipu. Mobilní Tualatin bude vyráběn technologií 0,13 mikronů a poběží na 100 MHz sběrnici.

Plánované mini-notebooky by měly být založeny na stejném čipsetu jako stávající sub-notebooky, v září by pak po uvedení čipsetu 830M (původně označovaném jako Almador) měly povýšit na 133 MHz sběrnici.

V oblasti standardních notebooků bude druhé čtvrtletí ve znamení 900 MHz a 1 GHz Pentia III, po kterém by ve třetím čtvrtletí měly následovat procesory s rychlostí jádra 1,06 GHz a 1,13 GHz s 512 KB L2 cache. V posledním čtvrtletí tohoto roku by se měl objevit Tualatin na rychlosti 1,2 GHz. Zhruba za rok se pak srdcem notebooků stane procesor založený na jádře Northwood s rychlostí 1,5 a 1,6 GHz.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama