ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
6. únor 2001 - Hardware

Athlon 1,2 GHz je lepší než Pentium 4 na 1,5 GHz

Intel asi už jen může vzpomínat na časy, kdy jeho nejlepší procesory neměly konkurenci. Skutečnost, že AMD nejen dotáhla náskok několik let vedoucího giganta, dokazují i testy zveřejněné na serveru Pro/E: Magazine, ve kterých o 300 MHz pomalejší AMD Athlon porazil vlajkovou loď Intelu Pentium 4.

V souboji proti sobě stály sestavy Dell Precision WorkStation 330 poháněná Pentiem 4 na 1,5 GHz a U-Tron ProE 1200 Workstation, jehož srdcem byl Athlon na 1,2 GHz. V testu výkonu procesoru sice zvítězilo Pentium 4 poměrem 971:899, nicméně podíváme-li se na toto vítězství z hlediska procent, Intel de facto prohrál, protože s o 20% rychlejším procesorem dosáhl jen o 8% lepšího výsledku. Test grafického výkonu pak dopadl příznivě pro Athlon, který zvítězil poměrem 910:788 (byl tedy o celých 13% výkonnější!). V celkovém součtu pak vyhrál Athlon s 1810 body, zatímco Pentium získalo bodů jen 1759.

Pro doplnění zbývá jen dodat, že obě testované sestavy byly osazeny 256 MB operační paměti a diskem s rozhraním Ultra 160 SCSI. Dell byl vybaven grafickou kartou NVIDIA Quadro 2 Pro, U-Tron měl grafiku Elsa GLoria III. Podle dostupných zdrojů byl Athlon v testu mírně handicapován, neboť tento procesor v kombinaci s čipsetem AMD-760 je údajně schopen porazit Pentium 4 na 1,5 GHz i v testu procesorového výkonu.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama