ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
12. únor 2001 - Hardware

Základní deska AZZA PT-KT133BX

Autor: Jan Duda

Logo AzzaZákladní desky AZZA, jejichž dovozcem do České Republiky je společnost PCV Computers, ještě u nás na trhu nejsou tolik známy, ale již stačily získat vítězství v testech i novinářská ocenění. Ze zkušeností uživatelů je zřejmé, že se jedná o stabilní desky s velmi solidním výkonem za přijatelnou cenu.

AZZA nabízí potenciálním zákazníkům široký sortiment základních desek jak pro procesory Intel tak i pro oblíbené procesory AMD Duron, Thunderbird a Athlon. A na jednu novinku určenou právě pro procesory Duron a Thunderbird se nyní podíváme podrobněji.

Fotografie základní deskyNa desce je použit velmi populární chipset VIA KT133, doplněný VT82C686B. Tato kombinace umožňuje využívat (kromě jiných výhod) Ultra ATA / 100, což je jistě investicí do budoucna. Svému uživateli deska nabízí k instalaci rozšiřujících karet 5x PCI a 1x ISA slot. Přičemž ISA slot je sdílen s posledním PCI. Použití ISA slotu na takto moderní desce se může na první pohled zdát zbytečné (např. AOpen již ISA slot nepoužívá), ale při upgrade staršího systému řada uživatelů možnost jeho použití jistě ocení. Dnes již snad samozřejmostí je AMR slot pro modem.

Grafickou kartu je možno osadit do AGP slotu, podporujícího AGP 4x. Pro paměti jsou připraveny 3 pozice na DIMM moduly, podporující PC100, PC133 a VCM SDRAM paměti. Vyznavači moderních technologií jistě ocení 4 USB porty a overclockeři zase možnost volitelně hardwarového monitoringu. Deska plně podporuje ACPI funkce , Wake On Lan a najdete na ní i SB-LINK.

Na přiloženém CD se nachází kromě všech potřebných ovladačů také antivirový program Virus Buster a známý Virtual Drive.

Na všechny základní desky AZZA výrobce poskytuje záruku 24 měsíců.

Jak je z výše uvedených parametrů zřejmé, jedná se o zajímavou komponentu, která rozhodně stojí za zvážení. Protože se jedná o novinku, není ji zatím možné v ČR koupit, ale věřím, že se to během brzké doby zlepší.

Bližší informace k základním deskám AZZA je možné najít na serveru www.azza.cz.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama