ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
19. únor 2001 - Hardware

Nové základní desky od GigaByte

Pojďme se podívat na pět nových základních desek společnosti GigaByte. Tři z těchto motherboardů je možné osadit dvojicí procesorů Intel, takže GigaByte zjevně míří do oblasti serverů a vysoce výkonných pracovních stanic.

  • GA-7VTX je nová deska formátu ATX Socket A založená na čipsetu KT266 podporující procesory AMD Athlon a Duron s 200 a 266 MHz systémovou sběrnicí a novými pamětmi typu DDR SDRAM. Novinka bude disponovat třemi 184-pinovými banky pro paměti PC2100/PC1600 DDR SDRAM, jedním slotem AGP Pro, jedním AMR slotem a pěti PCI sloty. Z dalších vlastností GA-7VTX jmenujme například podporu šesti USB portů, integrovaný zvukový čip Creative CT5880 a vlastní technologii DualBIOS umožňující obnovu poškozeného BIOSu ze záložní kopie. GA-7VTX bude mířit, mimo jiné, mezi přetaktovávače, kterým umožní nastavovat celou řadu parametrů jako je násobič procesoru, rychlost systémové sběrnice a napájecí napětí.
  • GA-6RXDW je deska formátu ATX se dvěma paticemi FC-PGA/Socket370 založená na čipsetu VIA Apollo Pro266. Pro paměti PC1600/PC2100 DDR SDRAM budou připraveny 4 pozice DIMM a desku bude možné osadit až 4 GB RAM. Pro rozšiřující karty lze použít pětici slotů PCI, jeden AGP Pro a jeden CNR. Podporovány budou též LAN PHY, čtyři USB porty, diskové rozhraní ATA/100, DualBIOS a i u tohoto motherboardu můžete počítat s podmínkami pro přetaktování. Do prodeje by se GA-6RXDW měla dostat ve druhém čtvrtletí 2001.
  • GA-6EXDR je opět deska formátu ATX pro dva procesory s paticí FC-PGA/Socket370založená na čipsetu ServerWorks ServerSet III LE-T. Stejně jako v předchozím případě bude podporovat až 4 GB operační paměti typu ECC SDRAM. Pro přídavné karty jsou připraveny dva konektory PCI 64bit 66 MHz a dva PCI 32bit. Dále zmiňme například LSI Symbios 1010 Ultra3 SCSI, integrované grafické jádro ATI a Intel 82550/82559 (Dual) LAN. Tato základní deska je zaměřena na serverový trh, kde by měla nabídnout především příznivou cenu. Do prodeje se dostane ještě v tomto čtvrtletí.
  • GA-6EXDW a aby toho nebylo málo, ještě jedna deska formátu ATX s podporou dvou procesorů FC-PGA/Socket370. Tato je založena na čipsetu ServerWorks ServerSet HESL-WS4X. Pokud vám připadá málo 4 GB operační paměti, pak GA6EXDW dovoluje osazení až 6 GB paměti ECC SDRAM. Ve výbavě nechybí slot AGP Pro, dva sloty PCI 64bit 66 MHz a tři PCI 32bit. Deska, která bude určená pro segment vysoce výkonných serverů, bude uvolněna ve druhém čtvrtletí tohoto roku.
  • GA-6VM7R je jediná z novinek, která se bude vyrábět ve formátu Micro ATX. Je určená pro procesory FC-PGA/Socket370 a její jádro tvoří dříve oblíbený čipset VIA Apollo Pro133A. Podporovány jsou paměti PC133/PC100 ECC SDRAM a chloubou této desky je především řadič Promise IDE ATA-100 RAID a dvoukanálový řadič SCSI. Deska je určena především pro nasazení v dolním segmentu serverového trhu a v pracovních stanicích. Očekávaný termín uvolnění do prodeje je počátek druhého čtvrtletí 2001.
Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama