ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
20. únor 2001 - Hardware

U zákazníků vede AMD proti Intelu poměrem 1:2,7!

Zajímavě dopadla anketa, jejíž výsledky zveřejnil koncem minulého týdne server Windows 98 Central. Na otázku "Pokud byste si nyní kupovali procesor, který byste si chtěli koupit?" odpovídalo celkem 1626 respondentů. Pouze 37 z nich odpovědělo, že žádný, ostatní si vybírali mezi AMD a Intelem. Jak již napověděl titulek této aktuality, zvítězilo AMD, ke kterému se přiklonilo 1156 hlasujících (tedy 71,1%), zatímco procesor od Intelu by si koupilo 433 zúčastněných (26,6%).

Samozřejmě výsledky internetových anket je vhodné brát s jistou rezervou, nicméně i tak naznačují výraznou převahu AMD proti Intelu. Ostatně není se čemu divit - Intel si koupí především ti, kdož z nějakého důvodu preferují právě tuto značku bez ohledu na cenu (a patrně si koupí i desku s čipsetem stejného výrobce). Po AMD, zejména pak po modelech Duron, sáhnou především uživatelé požadujícím vysoký výkon za nízkou cenu. Velké procento uživatelů PC používá počítač k hraní her a protože z převážné části se jedná o mladé lidi nedisponující příliš velkými finančními prostředky, je pro ně například Duron mnohem dostupnější, než výkonnostně srovnatelné Pentium III.

Ostatně mohu potvrdit, že za poslední tři měsíce si nikdo z mého okolí čítající jak odborníky, tak laiky v oblasti IT, nepořídil počítač s procesorem Intel....

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama