ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
21. únor 2001 - Hardware

Casio nabídne notebook s Transmetou

Zatímco celá řada velkých výrobců přenosných počítačů po špatných výsledcích ve srovnávacích testech a několika dalších problémech dala od procesorů Transmeta Crusoe ruce pryč, společnost Casio Computer připravuje notebook založený právě na této platformě. Konkrétně půjde o modelovou řadu Cassiopeia Fiva, která byla poprvé představena v listopadu loňského roku na Comdexu. Nyní Casio vydalo informaci, že počítá se zahájením prodeje již v březnu.

Srdcem notebooku bude procesor Crusoe TM5600, celý počítač bude mít rozměry 8,8 x 7,75 x 0,8 palců (tj. 22 x 19 x 2 cm!) a bude vážit 2,1 libry (necelý 1 kilogram). K zobrazování je použit 8,4 palcový TFT LCD displej schopný pracovat v rozlišení až 800x600 pixelů. Součástí budou i porty Fast Ethernet a IEEE1394 pro připojení notebooku k síti, z dalších vlastností zmiňme například sloty pro přídavné karty PC Card a Compact Flash. Podle dostupných informací by tento notebook měl vydržet až 4,5 hodiny práce na baterie.

K dispozici budou dvě verze notebooků: MPC 205 bude osazena procesorem s frekvencí jádra 500 MHz, 96 MB operační paměti a 10 GB velkým pevným diskem, modelová řada MPC-206 pak nabídne 600 MHz procesor, 128 MB RAM a 20 GB harddisk. Jako operační systém budou instalovány Windows Millennium Edition. Informace o ceně zatím nebyly zveřejněny.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama