ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
22. únor 2001 - Hardware

Seagate vede v oblasti pevných disků

Tisková zpráva

Společnost Seagate Technology setrvává ve své vedoucí pozici na trhu i v roce 2000, kdy prodala více disků pro PC a spotřební elektroniku a více pevných disků podnikové třídy pro Internet a síťové servery než jakýkoliv jiný výrobce diskových mechanik. Společnost Seagate je už na špici, co se týká nejvýkonnějších disků, celých 10 let. Všichni z prvních deseti největších výrobců PC si zvolili osobní diskové mechaniky od společnosti Seagate, mezi něž patří nejpopulárnější disková mechanika historie - řada U (U series), a deset špičkových výrobců zařízení spotřební elektroniky kvalifikovalo tyto disky pro použití s osobními videozáznamníky, audiojukeboxy, satelitními televizními přijímači a herními konzolemi, jež budou dány na trh v roce 2001. Při zvyšování vedení v oblasti diskových mechanik podnikové třídy má společnost se svými diskovými mechanikami s 15 000 otáčkami za minutu a prodejem více než 13 milionů pevných disků s 10 000 otáčkami za minutu významný náskok před konkurencí. Každá špičková společnost v oblasti počítačových sítí a každá internetová společnost zabývající se ukládáním dat používá diskové mechaniky od společnosti Seagate.

"Seagate si udržuje své vedení v oblasti disků pro stolní počítače a zůstává nejsilnější společností vyrábějící vnější paměťové systémy," řekl Mark Geenen, president společnosti TrendFocus, špičkové firmy pro průzkum trhu v oblasti externích pamětí. "Seagate investuje více do výzkumu a vývoje než investují všichni další nezávislí výrobci pevných disků dohromady. Během fiskálního roku 2000 společnost Seagate rozšířila své intelektuální vlastnictví o 25 %, v absolutních číslech to znamená, že je nyní vlastníkem 1250 patentů, což je více patentů než co jich mají dohromady všichni ostatní nezávislí výrobci diskových mechanik. Výsledkem je, že společnost Seagate nabízí ze všech výrobců nejvyspělejší technologii a nejširší nabídku produktů. Seagate dodává nejrychlejší diskové mechaniky s 15 000 otáčkami za minutu - Cheetah X15; diskové mechaniky s nejvyšší kapacitou 180 GB - Barracuda 180; a nejrychlejší disky pro PC/spotřební elektroniku - Barracuda ATA III."

"Vedoucí úloha v segmentu podnikových paměťových systémů je podstatná," řekl Dave Reinsel, vrchní analytik u společnosti IDC. "Společnost Seagate uvedla v roce 1996 na trh první diskovou mechaniku s 10 000 otáčkami za minutu a v současnosti již dodala pět generací, neboli 13 milionů, diskových mechanik Cheetah s 10 000 otáčkami za minutu, což je třikrát více než dodal její nejbližší konkurent. Minulý červen společnost Seagate dodala první disk s 15 000 otáčkami za minutu, Cheetah X15, a je stále jedinou společností, jež dodává tuto technologii. Jméno Cheetah nesou více než 2 miliony diskových mechanik dodaných v minulém čtvrtletí, v roce 2000 to byla skoro každá druhá disková mechanika s 10 000 nebo více otáčkami za minutu."

"Společnost Seagate se jako nově privatizovaná nachází v agresivní výchozí pozici, jež ji umožní reagovat na vývoj v informační společnosti, ve které se množství informací každým rokem zdvojnásobuje a ve které se vyvíjí metody pro přístup k informacím," řekl generální ředitel společnosti Seagate Steve Luczo. "Protože spolupracujeme s ostatními technologickými špičkami, investujeme do technologií na nejvyšší úrovni v průmyslové sféře a expandujme na nové trhy, jako jsou SAN, specializované aplikační servery a konzumní elektronika, budeme i nadále dodávat technologie a produkty, které vynesly Seagate v oblasti paměťových zařízení na pozici trvalé špičky."

Společnost Seagate Technology, Inc. je špičkovým poskytovatelem internetové infrastruktury umožňující lidem ukládat, přistupovat a spravovat informace. Je významným novátorem v oblasti magnetopáskových jednotek, řešení pro sítě paměťových zařízení (Storage Area Network - SAN) a je vývojářem programového vybavení pro správu informací podnikové třídy. Seagate naleznete všude po celém světě rovněž na WWW stránkách s adresou http://www.seagate.com.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama