ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
26. únor 2001 - Hardware

Představujeme scanner Acer S2W 4300U

Autor: Jan Duda

Logo AcerScanner je dnes již běžnou součástí kancelářského počítače. Každý občas potřebuje upravovat nějakou papírovou předlohu na počítači - pokud jde "jen" o text, ten lze přepsat ručně, ale pokud jde o grafiku nezbývá nic jiného než použít scanner. Naštěstí ceny těchto zařízení již natolik klesly, že si je může dovolit takřka každý. Tentokrát jsme otestovali novinku a to Acer 4300U, který nám do testů zapůjčila společnost PCV Computers.

Acer 4300U je levný scanner, který je určen pro domácnosti či kanceláře. Přestože Acer o tomto scanneru hovoří jako o typu 4300U na krabici se honosí nápis Acer S2W 4300U. Ptáte se, co znamená S2W? Jedná se o zkratku slov scan to web, z čehož vyplývá, že scanner je určen pro přenos obrázků na web.

ScannerPo otevření krabice na nalezneme sáček s několika CD a manuály, USB kablík, adaptér a samozřejmě také stříbrného elegána, o kterém je tady řeč. Scanner je poměrně tenký (asi 7 cm) a je vyveden ve stříbrné barvě, která mu dodává onen elegantní design. Na čelním panelu najdeme 3 tlačítka, která velmi zjednodušují obsluhu a umožňují používání scanneru i naprostým laikům, a jednu kontrolku.

Po nastartování Windows 98 jsem scanner zapnul a teprve poté vsunul USB kablík do počítače. Jako správné USB zařízení jej Windows ihned rozpoznaly a řekly si o CD s ovladači. A zde je jeden drobný problémek. Přestože jsou ovladače správně nainstalované, scanner se neustále detekuje a donekonečna si říká o ovladače. Řešením je stornovat tento dialog a z přiloženého CD nainstalovat software pro scannování ScanButton, po restartu je již vše naprosto v pořádku.

Při prvním otevření dvířek vás možná překvapí jejich poměrně jednoduché sundání. Na první pohled nedostatek je naopak výhodou, neboť po sundání dvířek můžete scannovat jakkoli vysokou předlohu.

Tlačítka na scanneruJak jsem se již zmiňoval na předním panelu nalezneme 3 tlačítka. Všechny ihned volají scannovací aplikaci. Pravé tlačítko připraví pro uživatele náhled a ten již jen vybere výřez a dá scannovat naostro. Prostřední tlačítko má velmi pěknou funkci. Pokud potřebujete zaslat něco emailem, vložíte předlohu a stisknete ho. Scanner bez dalšího zásahu obrázek nascannuje, otevře poštovního klienta a obrázek připojí jako přílohu. Na vás je již jen dopsat adresáta a případně nějaký průvodní dopis. Levé tlačítko má umožnit snadné zasílání obrázků na web, ale zdá se mi, že tato funkce není až tak použitelná.

Dodávaný software je velmi přehledný a má velké množství funkcí. Díky své intuitivnosti je opravdu vhodný i pro laiky a díky své poměrně velké mocnosti i pro profesionály. Trošku vadou na kráse je absence českého OCR software. Naopak velkou výhodou je český manuál, který se dodává na CD, má rozsah 133 stran a popisuje skutečně dokonale jak jednotlivé aplikace tak vlastnosti scanneru.

Samostatnou a tou nejdůležitější kapitolou je kvalita výstupů. Dle mého názoru je hodnocení kvality nascannovaných obrázků věc velmi subjektivní, a proto jsem požádal o posouzení několik lidí ze svého okolí. Všichni se zabývají profesionálně výpočetní technikou a každý již viděl poměrně dost scannerů. A shodli jsme se jednohlasně na tom, že kvalita obrázků z scanneru Acer 4300U je vynikající. Navíc lze scannovat až 48-bitovou barevnou hloubkou, ale tato funkce je použitelná jen s vybraným softwarem.

Velkou výhodou tohoto scanneru je také minimální hluk, který vydává. Je tak tichý, že jej při práci skoro neslyšíte.

Celkově je Acer 4300U velmi povedený scanner, který se rozhodně vyplatí. Kromě drobných problémů při instalaci jsem na něm za celou dobu testování (2 týdny) nenašel sebemenší chybičku. Pokud uvažujete nad koupí scanneru zamyslete se nad Acer 4300U, já jej mohu jedině doporučit.

Technické parametry:

Typ scanneru1 průchodový, CCD, barevný stolní scanner se 3-mi tlačítky
Rozlišení:
Optické
Maximální
 
600 x 1200 dpi
19200 x 19200 dpi
Scannovací módy:
Barevný
Stupně šedi
 
36-bit, 48-bit softwarově
12-bit, 16-bit softwarově
Maximální scannovaná plocha216 x 297 mm
InterfaceUSB
Požadavky32 MB RAM
mechanika CD-ROM
porty USB
Windows 98/2000
Rozměry412 x 258 x 73 mm
Váha2,1 kg
HlučnostPod 45 dB

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama