ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
27. únor 2001 - Hardware

Některé notebooky od Gateway a HP mají problémy s modemem

Někteří majitelé notebooků Gateway Solo 3350, HP Pavilion N5000 a HP Omnibook XE3 narazili minulou středu na závažný problém - ač byl jejich nově zakoupený stroj vybaven modemem, mohli si nechat o připojení k Internetu leda tak zdát. Zajímavé bylo, že ještě v úterý 20. února všem uživatelům fungoval Internet bez problémů. Jak se ukázalo záhy, a tuto skutečnost potvrdili i zástupci obou společností, problém byl v ovladači modemu od Freemontu.

Zatím nejsou k dispozici informace o tom, kolik prodaných notebooků je stiženo zmíněným problémem. Tisková mluvčí Gateway Donna Katherová řekla, že Solo 3350 má "na celkové produkci notebooků jen velmi malý podíl." O něco horší bude situace kolem notebooků HP, neboť jak modely Pavilion N5000, tak i Omnibook XE3, jsou velmi oblíbené, což potvrdil i nejmenovaný zástupce společnosti.

Postiženy jsou notebooky s operačními systémy Windows 98 SE, Millennium Edition, NT 4.0 a 2000, kde je údajně zcela nemožné navázat spojení s Internetem. Chyba ve zmíněném ovladači je přisuzována programátorovi, který tento ovladač vytvořil. K dispozici je sice obecný ovladač, který si zájemci mohou stáhnout na webových stránkách ESS, nicméně Bill Wong, viceprezident společnosti ESS Technology pro marketing, doporučil uživatelům vyčkat na ovladače od HP nebo Gateway.

Gateway přislíbila, že po dokončení testů v nejbližším možném termínu zpřístupní opravený ovladač na svých stránkách a rozešle diskety všem zákazníkům, kteří o to požádají.

Taktéž HP pracuje na nápravě a počítá s distribucí skrze Internet i přes CD. Do doby, než bude nový ovladač připraven, doporučuje zákazníkům před připojením k Internetu nastavit systémové datum na 20. února, kdy ovladač funguje.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama