ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
27. únor 2001 - Hardware

Představujeme základní desku Gigabyte GA-6RX

Autor: Jan Duda

Gigabyte má opravdu zvučné jméno mezi výrobci základních desek a to nejen v České Republice, ale po celém světě. Jeho výrobky jsou ceněny pro vysokou kvalitu, výkon a zajímavou cenu. Novinkou v nabídce tohoto výrobce je základní deska Gigabyte GA-6RX. Je určena pro procesory Intel do patice Socket 370.

Pohled na základní desku, o které je řečPrvní, co vás po vybalení z krabice a nezbytného sáčku zaujme, je metalická modrá, která z desky dělá lákadlo nejen pro střeva počítače, ale i pro oko. Na desce je použit čipset Via Apollo Pro 266, který umožňuje použití DDR pamětí. Pro tyto paměti jsou zde připraveny čtyři pozice schopné pojmout až 4 GB RAM. Pro rozšíření o přídavné karty je možno použít pět slotů PCI.

Již tyto vlastnosti z desky dělají velké lákadlo, nicméně to není ani zdaleka vše. Na první pohled zaujme velký AGP slot. Deska totiž podporuje AGP PRO a je připravena pojmout AGP karty s odběrem až 50W. Třešničkou na dortu je pak použitý IDE RAID řadič, který umožňuje využívat RAID 0 nebo RAID 1. Na toto jsme zvyklí z desek jiných výrobců, ale pokud je mi známo, tak Gigabyte ho zde použil poprvé. Samozřejmostí je podpora Ultra ATA 100.

Zbytek vlastností již zní pro ucho počítačového nadšence doslova jako rajská hudba. Na desce je totiž integrována zvuková karta (kodek AC97), díky níž může uživatel využít také AMR slot. Na takto nadupané desce je již samozřejmostí hardwarový monitor. Gigabyte GA-6RX také podporuje Wake on Lan a Suspend to Ram což jistě ocení hodně uživatelů.

Jedna z věcí, o které jsem se nezmínil, jsou USB porty. Na desce jsou připraveny k použití dva což je na dnešní dobu trochu málo, neboť ostatní výrobci již běžně integrují čtyři, nicméně stále je to dostatečný počet. Navíc Gigabyte GA-6RX umožňuje využít velmi zajímavou funkci probuzení pomocí USB klávesnice nebo myši.

Podtrženo a sečteno, jedná se o velmi povedenou desku, která má všechno co si jen lze přát. Když se zmíněné vlastnosti navíc spojí se zvučným jménem a jak doufám i dobrou cenou, nelze nic jiného než desku doporučit.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama