ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
28. únor 2001 - Hardware

Seagate představuje disk Barracuda 36ES

Tisková zpráva

Společnost Seagate Technology (NYSE: SEG) oznámila uvedení na trh nové diskové mechaniky Barracuda 36ES s plně funkčním rozhraním SCSI a kapacitou 18 nebo 36 GB, optimalizovanou pro servery vstupní úrovně a vysoce výkonné osobní počítače. Při vývoji nové diskové mechaniky Barracuda 36ES společnost Seagate těžila ze svých zkušeností s výrobou v průmyslu vyzkoušené diskové mechaniky Barracuda ATA, ale narozdíl od této diskové mechaniky ji vybavila velmi rychlým rozhraním Ultra 160 SCSI. U dnešních serverů vstupní úrovně a vysoce výkonných osobních počítačů je velmi často důležitým kritériem výběru kupní cena. Barracuda 36ES umožňuje za přijatelnou cenu do nových systémů implementovat škálovatelnější a přitom zpětně kompatibilní rozhraní Ultra 160 SCSI s vysokým výkonem a u starších systémů SCSI připravit podmínky pro jejich snadnou modernizaci a rozšíření. Barracuda 36ES přináší zvýšený výkon a pružnost, které jsou vlastní skutečné SCSI diskové mechanice světové třídy pro servery při konkurenční ceně vstupní úrovně.

Podle IDC je mezi zákazníky velká poptávka po discích určených pro servery vstupní úrovně a očekává se, že takto velká i zůstane. "Experti IDC očekávají, že trh serverů vstupní úrovně vykáže potenciál ještě vyššího růstu, protože systémy založené na procesorech Intel k sobě přitáhnou ještě více životně důležitých aplikací podnikové třídy," řekl Steve Josselyn, ředitel průzkumu u společnosti International Data Corporation.

"Barracuda 36ES je ideální pro malé a střední podniky vyžadující zajištění rozšiřitelnosti a vysoký výkon dosahovaný rozhraními SCSI při nízkých vstupních cenách pro tuto tak často cenově citlivou podnikatelskou oblast," řekl Brian Dexheimer, výkonný viceprezident pro obchod, marketing a služby zákazníkům u společnosti Seagate Technology. "Výkon rozhraní SCSI při připojení více disků zajišťuje náskok před konkurencí v serverových aplikacích vyžadujících krátkou dobu odezvy a přitom jeho škálovatelnost poskytuje bezbolestnou cestu pro přidání dalších diskových mechanik do systému úměrně s tím, jak rostou vaše požadavky na vnější paměť."

Barracuda 36ES - prověřená kvalita a nejlepší výkon

Barracuda 36ES je součástí světoznámé rodiny disků Barracuda, nyní ve své sedmé generaci, která během celé své doby existence na trhu úspěšně naplňovala potřeby serverů vstupní úrovně a počítačů PC nejvyšší úrovně. Jako pionýr při zavádění technologie 7200 otáček a rozhraní SCSI a díky zkušenostem po prodeji více než 25 milionů diskových mechanik Barracuda získala společnost Seagate know-how, jež znamená, že se svým novým výrobkem může v současnosti poskytnout při lepší ceně výkon světové třídy serverům vstupní úrovně.

Barracuda 36ES - rozsah aplikací

Barracuda 36ES je ideální pro velký rozsah aplikací. Nejen že je jasnou volbou pro trh serverů vstupní úrovně, ale Barracuda 36 ES se také velmi dobře hodí pro aplikace náročné na přenos dat provozované na pracovních stanicích, jako je například osobní video, aplikace CAD/CAM a multimedia. Barracuda 36ES je také ideální pro stále rostoucí trh paměťových řešení připojených k síti NAS (Network Attached Storage ), kde pro zákazníky, kteří hledají nesíťová (tj. bez LAN) zálohovací řešení, jsou výkon a nízká cena klíčovými faktory.

Barracuda 36 ES - detaily

Barracuda 36ES se dodává s rozhraním Ultra 160 SCSI s rychlostí přenosu na sběrnici 160 MB/s. Dodává se také se staršími rozhraními SCSI pro historicky vzniklé systémy potřebující další paměťové zdroje. Střední přístupová doba 8,5 ms, nízká hlučnost 3,4 dB a výkon plně funkčního rozhraní SCSI ukazují, že Barracuda ES je navržena tak, aby naplnila výkon potřebný pro servery vstupní úrovně. Střední dobou mezi poruchami (MTBF) 800 000 hodin, tříletou zárukou a odolností proti nárazu v klidovém stavu 350 G Barracuda 36 ES definuje u serverů vstupní třídy standard spolehlivosti.

Barracuda 36 ES se dodává v kapacitách 18,4 GB a 36,9 GB. Doporučená cena za kus (Supposed Retail Price - SRP) činí 319 USD a 519 USD. Aktuální koncové ceny se mohou měnit v závislosti na poptávce a budou určovány autorizovanými reselery společnosti Seagate. Barracuda 36 ES je již na trhu.

3D ochranný systém - přednost společnosti Seagate

Součástí ochranného systému mechaniky jsou systémy G-Force a SeaShell. Ochranný systém G-Force je založen na systémovém přístupu a jeho základ je v konstrukci hlavních komponent diskové mechaniky - motorů, hlaviček, vystavovacích ramének a disků, kdy se dbá, aby byly méně citlivé na rázy. Navíc se diskové mechaniky Seagate dodávají v ochranném obalu SeaShell. SeaShell je prohlubněmi vyztužený transparentní obal, který ochraňuje disk před elektrostatickými výboji a také jej chrání proti vnějším nárazům a rázům. SeaShell, který byl testován hlavními OEM, desetkrát snižuje účinky nárazu při pádu z výšky dvanácti stop oproti standardnímu balení disku v sáčku ESD.

Datová ochrana zajišťuje maximální integritu dat a umožňuje vyhnout se ztrátě dat při provozování systémových aplikací. Do ochranného systému dat patří výlučná technologie SAMS (Advanced Multidrive System), kód pro opravu chyb ECC (Error Correction Code), Safe Sparing a ochrana datové cesty.

Ochrana diagnostikou - obsahuje SeaTools, Web-Based Tools a služební program DriveSelf Test analyzující systémové události s cílem pomoci uživateli diagnostikovat nebo předpovídat potenciální poruchy funkcí.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama